140-lecie MPK w Poznaniu

Pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku została uruchomiona latem 1880 roku. – W tym samym roku powstało Poznańskie Towarzystwo Kolei Konnej, które uzyskało prawa do budowy i eksploatacji komunikacji tramwajowej w Poznaniu. Tak rozpoczęła się historia komunikacji miejskiej w Poznaniu i spółki MPK Poznań – informuje w swoim komunikacie przewoźnik.

Z tej okazji 22 sierpnia odbędzie się parada pojazdów wykorzystywanych dzisiaj i dawniej przez MPK. W samo południe tramwaje i autobusyrozpoczną przejazd przez centrum miasta. Wyruszą z ulicy Zwierzynieckiej i wrócą w to miejsce przejeżdżając przez ulice: Święty Marcin, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Fredry, Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Żeby wziąć udział w przejeździe jako pasażer trzeba zdobyć zaproszenie. W tym celu należy przyjść we wtorek (18 sierpnia 2020) w godzinach od 16.30 do 17.30 na ul. Gwarną,w czwartek (20 sierpnia 2020) w godzinach od 16.30 do 17.30 na pl. Wielkopolski, Tam będą czekać przedstawiciele MPK Poznań i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, którzy przekażą osobom zainteresowanym zaproszenia.
Źródło: epoznan.pl

x

Zobasz także

Nowe parkingi w centrum

Dwa nowe parkingi powstały w centrum Poznania na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking pod Iglicą ...

Pętla przy Unii Lubelskiej

Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii ...

Wyższe opłaty za deszczówkę

Rząd pracuje nad zwiększeniem tzw. podatku od deszczu. Resort gospodarki morskiej złożył już odpowiedni projekt, ...

Bliżej Brandenburgii

Po czterech latach współpracy Miasta Poznań z Krajem Związkowym Brandenburgia nadszedł czas na pierwsze podsumowania. ...

Nowy zbiornik dla Poznania

W Kiekrzu ma powstać zbiornik retencyjny. Jego funkcją ma być gromadzenie deszczówki i wód roztopowych ...