Finansowanie pomostowe

Architectus civitatis nostrae

Najlepsi przedsiębiorcy realizujący inwestycje na terenie Poznania po raz drugi zostali docenieni w ramach nagrody Prezydenta Miasta Poznania

w dziedzinie budownictwa – Architectus civitatis nostrae – Budowniczy naszego miasta. Nagroda przyznawana jest co dwa lata. W pierwszej edycji nagrodzona została spółka Ataner. W tegorocznej edycji Kapituła Nagrody zwróciła uwagę na dokonania inwestorów w branży budowlanej nie tylko w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Po raz pierwszy docenione zostały inwestycje w obiekty usługowe oraz działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych.

W kategorii „kompleksy mieszkaniowo-usługowe” zwyciężyła spółka Constructa Plus.

    „Nagroda stanowi uhonorowanie spółki Constructa Plus za podjęcie ryzyka inwestycji na małym, trudnym terenie w gęstej zabudowie śródmiejskiej. Przyjęte rozwiązania funkcjonalne, zaangażowane środki w dobry projekt i wykonanie na wysokim poziomie podniosły rangę miejsca”.

W nowej kategorii „obiekty usługowe” kapituła Nagrody przyznała nagrodę spółce Sophia – z grupy kapitałowej spółek VOX i Garvest.

    „Nagroda została przyznana za odwagę, jaka towarzyszyła grupie kapitałowej spółek VOX i Garvest przy realizacji biurowca „Bałtyk”. Inwestorzy podjęli ryzyko budowy w samym centrum miasta budynku, którego forma jest wydarzeniem z pogranicza architektury i rzeźby”.

W kategorii „działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych” zwyciężyła spółka Młyńska 12.

     „Nagrodę przyznano za pieczołowitość, zaangażowanie i wkład finansowy w odrestaurowaniu kamienicy z 1890 r. projektu poznańskiego architekta Oskara Hofmana i przywrócenie temu miejscu niepowtarzalnego klimatu końca XIX wieku”.

x

Zobasz także

Wiosna na Ostrowie Tumskim

Społeczny Opiekun Zabytków zaprasza na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Spacer po wyspie w sercu Poznania odbędzie ...

Dom Seniora przy Szkolnej

W przyszłości nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej zamienią się w największy w Polsce ...

Trzeci pas na A-2

Po ponad dwóch tygodniach robót przygotowawczych z niedzieli na poniedziałek, 17 na 18 marca, rozpoczęły ...

Budimex na pl. Kolegiackim

Poznań wyłonił wykonawcę przebudowy placu Kolegiackiego. Rewaloryzację przeprowadzi spółka Budimex Budownictwo. Niebawem ma nastąpić podpisanie ...

Wszystko o blokowiskach

Kronika Miasta Poznania 4/201. Tom poświęcony fenomenowi blokowisk. Pierwsza część zawiera solidne, naukowe refleksje m.in. ...