Finansowanie pomostowe

50. lat zapory w Solinie

Elektrownia Wodna w Solinie obchodzi wyjątkowy jubileusz. Już od 50 lat jest nieodłączną częścią bieszczadzkiego krajobrazu.

     W obchodach 50 rocznicy oddania do eksploatacji Elektrowni Wodnej w Solinie wziął udział wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

      „Niektórzy twierdzą, że to wcale nie szlaki, nie ścieżki, nie przyroda, ale potężna zapora i spiętrzone przez nią wody Sanu, rozlane na ponad 2 tysiącach hektarów są największym magnesem ściągającymw Bieszczady. Ja myślę, że na niepowtarzalność Bieszczad składają się te wszystkie elementy. Niewątpliwie zapora w Solinie stworzyła miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych, trudnych do odnalezienia gdziekolwiek indziej w Polsce” – powiedział wiceminister.  

     Minister podkreślił, że zapora w Solinie to nie tylko walory przyrodnicze, ale także ważny element dla lokalnej gospodarki.  

    „Śmiało można powiedzieć, że zapora w Solinie to koło zamachowe lokalnej gospodarki. Setki tysięcy turystów co roku korzysta z uroków Jeziora Solińskiego. Przez koronę zapory w miesiącach letnich przewija się dziennie do 10 tysięcy spacerowiczów. Turystyka daje chleb tysiącom osób w tym regionie. Sama elektrownia jest także ważnym pracodawcą w regionie ”  – powiedział minister Hamryszczak. Zapora w Solinie to także przykład odpowiedzialnej społecznie działalności biznesowej. Elektrownia prowadzona jest z troską o środowisko naturalne i rozwój lokalnych społeczności.

    „Wierzę, że wspólne działania rządu, samorządu regionu, samorządów lokalnych oraz partnerów – takich jak PGE w Solinie – zapewnią konsekwentny  i zrównoważony rozwój Bieszczad”   – podsumował wiceminister Adam Hamryszczak.

x

Zobasz także

Zielone przystanki

Na przełomie czerwca i lipca w Białymstoku mają powstać zielone przystanki autobusowe. Miasto ogłosiło przetarg ...

Drapacze chmur wracają

Warsaw Trade Tower, jeden z najstarszych wieżowców biurowych w Warszawie, zbudowany w latach 1997 – ...

Panattoni w Gorzowie

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zapowiada realizację Panattoni Park Gorzów Wielkopolski. Inwestycja ...

Open House Gdynia

W piątej edycji Open House Gdynia architektura zyska swój pierwotny, cielesny charakter, uruchamiając wszystkie pięć ...

Wysiedlanie Kotliny Kłodzkiej

Prawie 2,5 tys. mieszkańców Kotliny Kłodzkiej do wysiedlenia? W miejscu kilku wiosek mogą powstać poldery ...