Ładowarki emu.energy

2 mln. dla Kozichgłów

Kolejne dodatkowe pieniądze w budżecie gminy Czerwonak. Minister Inwestycji i Rozwoju pozytywnie zaopiniował zadanie rozbudowy ulicy Piłsudskiego w Kozichgłowach.

Gmina na tę inwestycję otrzymała możliwość dofinansowania do kwoty ponad 2 milionów złotych. To kolejne rządowe dofinansowanie do inwestycji drogowych na terenie tej  gminy. Wcześniej otrzymaliśmy dodatkowe środki na budowę ulicy Leśnej w Mielnie (prawie 1 milion złotych) oraz budowę ulicy Granicznej w Bolechowie-Osiedlu (ponad 1 milion złotych)

Środki zostały pozyskane w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Listę zadań pozytywnie zaopiniowanych przez Ministra Inwestycji i Rozwoju w podziale na zadania podstawowe i rezerwowe w 2018 roku dla województwa wielkopolskiego opublikowano na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ramach tego samego programu pozytywnie zaopiniowano przez Ministra Inwestycji i Rozwoju została również rozbudowa ulicy Poznańskiej w Kozichgłowach, na odcinku od ulicy Piaskowej do ulicy Taczaka. Inwestycja ta jest współfinansowana przez gminę Czerwonak (50%) oraz Powiat Poznański (50%). Na to zadanie, wspólnie z Powiatem Poznańskim, otrzymaliśmy prawie 3,4 miliona złotych.

Oznacza to, że budżet  gminy w sumie może zaoszczędzić nawet 3,7 miliona złotych. Na tę sumę składają się prawie 2 miliony złotych na rozbudowę ulicy Piłsudskiego oraz 1,7 miliona złotych na rozbudowę ulicy Poznańskiej. Żadna inna miejscowość w województwie wielkopolskim nie pozyskała tak wysokiego dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

 

Tekst i zdjęcie: UG Czerwonak

 

x

Zobasz także

6.lokali komunalnych

W obecności mieszkańców, a także przedstawicieli Rady Miejskiej, burmistrz Dariusz Urbański i Prezes MG Sport ...

Informator Mosiński 03.2019

Władze gminy zapraszają do lektury cyfrowego wydania marcowego numeru „Informatora Mosińskiego”. Wersja papierowa – już ...

Na spacery wokół Glinianek

Ścieżka pieszo-rowerowa na Gliniankach z małą infrastrukturą edukacyjną – gotowa dla spacerowiczów. Obecnie ogłoszony został ...

Śnieżycowy Jar – trudności

W związku z ćwiczeniami wojsk pancernych w dniach 1-31 marca br. na poligonie w Biedrusku, ...

Spalarnia nie truje

Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza. Łączna emisja ...