Fotografia wnętrz

200 zielonych wiat

W Poznaniu stanęła dwusetna, nowa wiata przystankowa. Na dachu jednej z nich pojawił się już rozchodnik
Wiata, która pojawiła się właśnie na przystanku autobusowym „Aleje Solidarności” na ul. ks. Mieszka I jest pięćdziesiątą zamontowaną w tym roku i jednocześnie dwusetną, licząc cały projekt stawiania nowych wiat w Poznaniu, który wystartował w lipcu ubiegłego roku.

Grupa MTP powierzyła prowadzenie tego zadania spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pod koniec 2019 r. na poznańskich przystankach mieliśmy 150 nowych wiat, w tym roku postawiliśmy ich już 50, a kolejne przed nami. Chcielibyśmy, by w całym 2020 r. przybyło ich co najmniej trzy razy tyle, czyli 150, tak jak w poprzednim roku. Razem z inwestorem – Grupą MTP – umówiliśmy się jednak na próbę postawienia ich aż 200 w 2020 r. Robimy wszystko, by obecne uwarunkowania nie wpłynęły negatywnie na nasze plany i mieszkańcy Poznania mogli cieszyć się z kolejnych przyjaznych, bezpiecznych i nowoczesnych wiat przystankowych – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu Poznańskich Inwestycji Miejskich.
Badania techniczne. Wszystkie marki. Ozonowanie pojazdu gratis. Auto Compol zaprasza Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 Tel: 798 828 814
REKLAMA

W tym roku nowe wiaty stanęły na przystankach: Szylinga, Polna Szpital (dwie), Kolejowa (dwie), rondo Skubiszewskiego, rondo Solidarności (pięć), Mogileńska, Bonin (dwie), św. Leonarda (dwie), os. Winiary (dwie), Lutycka Szpital, Piątkowska (pięć), Murawa (dwie), os. Pod Lipami (pięć), Połabska (cztery), os. Zwycięstwa (dwie), Słowiańska (trzy), księcia Mieszka I, Wyłom (dwie), Al. Solidarności (cztery), Kurpińskiego (dwie), os. Piastowskie.

Nowe wiaty zastępują stare, ale też pojawiają się na przystankach, na których do tej pory nic nie chroniło pasażerów przed deszczem i wiatrem oraz tam, gdzie jedna nie wystarczała. Nowe wiaty w Poznaniu są w kolorze grafitowym z zielonymi akcentami, a wykonane są z aluminium, szkła i drewna. Typowa konstrukcja posiada dach o szerokości blisko 200 cm, chroniący przed słońcem i deszczem, oraz ściany boczne wykonane ze szkła, będące zabezpieczeniem przed wiatrem. Pasażerowie mogą oczekiwać na swój autobus czy tramwaj na ławce z oparciem wykonanej z drewna – przypominają PIM.

Źródło:epoznan.pl; fot. PIM

x

Zobasz także

Remont domu przy Żelaznej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych posiada udziały w ponad 750 wspólnotach mieszkaniowych. Jedna z nich właśnie ...

Remont kładki na Lechickiej

Z uwagi na stan techniczny obiektu naprawiona będzie kładka „Wilczak” na ul. Lechicką. W związku ...

Wieżowce przy rondzie Rataje

Nowoczesne i atrakcyjne wieżowce staną przy rondzie Rataje? To możliwe – radni przyjęli miejscowy plan ...

„Swoboda” pnie się w górę

Przy ul. Perzyckiej powstaje już nowa siedziba Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Rozpoczęte miesiąc temu roboty ...

Starożytny chodnik w Rzymie

Wyrwa, jaka powstała pod koniec kwietnia w nawierzchni na placu przed rzymskim Panteonem, odsłoniła płyty ...