Bolechowo 750×200 – maj 2017

2000 mieszkań na Jeżycach

Unidevelopment S.A. nawiązała współpracę z Grupą Wiepofama.

Zgodnie z podpisanymi umowami spółki zrealizują wspólnie wieloetapowy projekt mieszkaniowy przy ul. Dąbrowskiego w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Docelowo powstanie tam ponad 2000 mieszkań.

Jeżyce są częścią Poznania zróżnicowaną pod kątem zabudowy. Oprócz nowych inwestycji deweloperskich znajdują się tu również kamienice z XIX wieku oraz okolice willowe. W tej części miasta możemy odnaleźć także tereny parkowe i lasy komunalne. Obszar przy ul. Dąbrowskiego, na którym będzie realizowany projekt z udziałem Unidevelopment S.A, stwarza możliwość budowy zupełnie nowej jakości tkanki miejskiej, uzupełniającej ofertę nowych nieruchomości w tym rejonie. Dzięki inwestycji teren ten zupełnie zmieni swój charakter i stanie się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

„Jak wynika z analiz rynkowych sprzedaż mieszkań w dzielnicy Jeżyce rosła pod koniec ubiegłego roku nawet pomimo zmniejszającej się podaży. Jest to potwierdzeniem, że ta część miasta jest bardzo popularna wśród klientów poszukujących nowych nieruchomości. Cieszy nas fakt, że będziemy mogli wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zrealizować tu atrakcyjną inwestycję. Jestem też przekonany, że za jej sprawą cała okolica stanie się bardziej przyjazna, co powinno ucieszyć wszystkich mieszkańców Poznania” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A.

Wyjątkowość planowanego przedsięwzięcia polega między innymi na jego skali. W ramach realizacji projektu, w ciągu kilku lat powstanie ponad 2000 mieszkań, a także nowe lokale usługowe i biurowe. Wyróżnikiem inwestycji będzie również lokalizacja w części dzielnicy Jeżyce znajdującej się w centrum miasta.

„Bez wątpienia, tereny przy ul. Dąbrowskiego są miejscem, w którym może powstać nowoczesne osiedle mieszkaniowe, cieszące się z dużym zainteresowaniem na rynku. Pragniemy, aby w planowanym projekcie idea komfortu i funkcjonalności przełożyła się na konkretne rozwiązania architektoniczne. Nowoczesne budynki ze znakomicie rozplanowanymi mieszkaniami i spójny układ przestrzenny wokół inwestycji stworzą harmonijną całość. Dzięki zaangażowaniu w te przedsięwzięcie Unidevelopment S.A. nasz wspólnik zyskał zarówno wsparcie kapitałowe, jak i pewność, że inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie z tymi ambitnymi założeniami – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A

Zgodnie z pakietem umów zawartych pomiędzy Unidevelopment S.A., a Grupą Wiepofama S.A. deweloper przejął współkontrolę nad spółkami celowymi powołanymi w celu realizacji inwestycji przy ul. Dąbrowskiego i uzyskał w nich równorzędną pozycję korporacyjną. Dysponują one prawem użytkowania wieczystego zwartego obszaru gruntów o łącznej powierzchni około 7,5 hektara, z dostępem do sieci mediów i dróg publicznych. Zadaniem dewelopera będzie, obok podwyższenia kapitału, optymalizacja procesu inwestycyjnego w ramach umowy o zastępstwo inwestorskie i komercjalizacja przedsięwzięcia. Dalsze szczegóły na temat realizacji projektu, w tym terminy prac budowlanych i szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na dalszym etapie po ich potwierdzeniu.

Unidevelopment od kilku lat prowadzi działalność w Poznaniu we współpracy z należącą do jego grupy kapitałowej spółką Monday Development S.A. Deweloper ukończył tu już projekty takie jak Osiedle Czarnieckiego, Hevelia i Apartamenty Zielony Sołacz. Obecnie realizuje inwestycję Zielony Sołacz Tarasy, a niebawem wprowadzi do oferty Osiedle Kosmonautów.

Foto: Czy na Jeżycach powstaną podobne domy do tych, budowanych przez Unidevelopment
***********

Unidevelopment S.A. jest deweloperem o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego Warszawy i Poznania. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Developerskich. Unidevelopment należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP.

x

Zobasz także

Monciak jest najdroższy

Warszawa została zdeklasowana. Na rynku małych mieszkań króluje teraz Trójmiasto. Gdańskie kawalerki cenami biją te ...

Ceny metra kw. w górę?

Dynamika cen na rynku nieruchomości w Polsce jest coraz wyższa. Jak wynika z raportów NBP ...

Wyższe czynsze komunalne

Od kwietnia lokatorzy mieszkań komunalnych będą musieli ujawniać dochody, ryzykując jednocześnie podwyżkę opłat za mieszkanie. ...

Program Mieszkań Plus

Analizujemy blisko 200 inwestycji na gruntach samorządowych w ramach rządowego programu Mieszkanie plus – powiedział ...

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Co rynkowi mieszkaniowemu przyniesie Deweloperski Fundusz Gwarancyjny? Jak projekt nowelizacji przepisów dotyczących finansowania inwestycji oceniają ...