Ładowarki emu.energy

Montaż Mostu Lecha

Na stronie epoznan.pl można obejrzeć 9. fotografii, na których utrwalono montaż nowej konstrukcji Mostu Lecha. Stalowe elementy powstawały w fabryce poza Poznaniem. Do 7 maja wszystkie miały dotrzeć na budowę przy Warcie i wszystko wskazuje na to, że tak się stało.

Elementy mają maksymalnie 4,5 metra wysokości oraz 35 metrów długości. Te najcięższe ważą 45 ton. Przy montażu wykorzystywany jest żuraw o udźwigu 500 ton. Zasadnicze prace związane z montażem konstrukcji stalowej mostu mają się zakończyć w czerwcu.

Nowa nitka mostu Lecha ma być przejezdna na początku 2020 roku. Będzie mieć 3 przęsła o łącznej długości 236 metrów. Auta będą mogły się poruszać 3 pasami ruchu, dodatkowo znajdzie się tu droga rowerowa oraz ścieżka dla pieszych. W trakcie budowy zużyte zostanie około 7 000 m3 betonu i 2500 ton stali.

x

Zobasz także

Rowerowa stacja na Starołęce

Nieopodal pętli tramwajowej na Starołęce powstanie stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Stacja na Starołęce usytuowana będzie ...

Kto wybuduje pływalnię?

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg dotyczący budowy nowego obiektu na osiedlu Zwycięstwa. Ma on ...

47. sezon Maltanki

Rozpoczął się kolejny sezon Maltanki. Aż do września kolejka będzie kursowała pomiędzy stacją przy rondzie ...

Już można na szage

Łatwe przejście z placu Kolegiackiego na ul. Podgórną i kolejna dostępna dla wszystkich przestrzeń w ...

Trzy parkingi park&ride

Jesienią 2020 r. gotowe mają być trzy nowe parkingi typu park & ride w Poznaniu. ...