Finansowanie pomostowe

240 mieszkań przy Darzyborskiej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę z wykonawcą robót, który już niedługo przystąpi do prac budowlanych na osiedlu przy ul. Darzyborskiej.  Powstaną tam kolejne mieszkania socjalne dla mniej zamożnych mieszkańców Poznania.

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Jak informuje ZKZL: rozbudowa osiedla socjalnego przy ul. Darzyborskiej jest częścią dużego projektu budowy komunalnych bloków w tej części miasta. Obecnie oprócz parterowych budynków z 32 miejskimi  lokalami dla mniej zamożnych poznaniaków jest tam jeden czteropiętrowy blok Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych.

Miejski projekt przewiduje wybudowanie w tym miejscu osiedla z 240 mieszkaniami komunalnymi. – Będą nowe place zabaw, świetlice oraz organizacje pozarządowe, prowadzące pracę socjalną z potrzebującymi wsparcia mieszkańcami – informuje Zarząd.

Według podpisanej umowy z generalnym wykonawcą prace potrwają 14 miesięcy, w czasie których zostanie wzniesionych 6 parterowych budynków z 50 mieszkaniami socjalnymi, o powierzchni od 27 do 49 m2.

x

Zobasz także

Są działki na 60 tys. mieszkań

Mieszkanie Plus: Na gruntach przekazanych do KZN może powstać 60 tys. mieszkań Przeanalizowaliśmy 500 tys. ...

Niewypał czy sukces

Potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie ...

M+ na Wolnych Torach

Chcemy żeby Mieszkanie Plus na poznańskich Wolnych Torach było absolutnie perłą w koronie i najlepszą ...

Zły stan kamienic

Jak informuje portal epoznan.pl Nadzór Budowlany sprawdził poznańskie kamienice. W większości stwierdzono nieprawidłowości Z wyników ...

Mieszkanie za 12 tysięcy

Zaledwie 12 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie wystawione na sprzedaż w ...