Fotografia wnętrz
Finansowanie pomostowe

Modułowe domy z paczek

Czy Ikea wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości?Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych domów, ale również budowli wielokondygnacyjnych

Domy z paczki – to nowa koncepcja firmy Ikea. Modułowe nieruchomości to rozwiązanie bardziej dostępne dla wszystkich, którzy pragną mieć swój dom – uważają projektanci.

Szwedzka sieć zamierza wykorzystać koncepcję składania samodzielnie mebli do stworzenia wizji osiedla mającego się składać z modułowych budowli. Urban Village Project (ang. Projekt Miejskiej Wioski) stworzyli projektanci Space10 oraz architekci ze studia Efffekt.

Domy z prefabrykatów miałyby się składać z drewnianych komponentów wytwarzanych z laminatów krzyżowych. Koszt budowy takich domów nie byłby wysoki i pomógłby w realizacji potrzeb mieszkaniowych wymagających efektywnego wykorzystania przestrzeni. Zdaniem urbanistów korzystniejszą opcją jest zagęszczanie centrów miast niż ich ekspansja.

– Taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych domów, ale również budowli wielokondygnacyjnych. Celem jest, by w taki sposób powstawały całe osiedla, a nawet również dzielnice – twierdzi Kaave Pour z zarządu Space10.

Szkolenie ITB
Podobna inwestycja jest już testowana

Zanim „Urban Village Project” stanie się czymś więcej niż konceptem, będziemy mogli przekonać się, czy wizja, którą promuje Ikea, ma praktyczne uzasadnienie. Podobna inwestycja jest już prowadzona przez Szwedów w jednym z angielskich miast, gdzie budowane jest osiedle, które ma się składać ze 162 tego typu domów.

Jak donosi „Huffington Post” nie wiemy jeszcze, jaka będzie ich cena, wiadomo jednak, że mają być tańsze od tradycyjnych. Jeśli pierwszy etap projektu się powiedzie powstanie więcej domów – docelowo ma być ich 500”.

Źródło: domiporta.pl

x

Zobasz także

50 mieszkań przy Dmowskiego

Przy ulicy Dmowskiego 81 powstanie budynek z 50 mieszkaniami – pisze epoznan.pl. W budynku znajdzie ...

Kameralnie przy Św. Wojciecha

Konimpex Invest buduje w Poznaniu kameralną inwestycję premium – Świętego Wojciecha 27.Nowy apartamentowiec będzie posiadał ...

55 „komunalek” na Piątkowie

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych realizuje kolejną inwestycję w Poznaniu. Przy ulicy Hulewiczów wbito dzisiaj symboliczną ...

Reset „Mieszkań plus”

Chciałabym doprowadzić do resetu w naszych relacjach. Myślę, że w przypadku tego programu współpraca będzie ...

W 2021 wysyp M Plus?

Boom budowlany w ramach programu Mieszkanie Plus rozpocznie się w 2021 roku, kiedy rocznie będziemy ...