Finansowanie pomostowe

26.Światełko do Nieba

 Na ulicach polskich miast kwestowało aż 120 tys. wolontariuszy. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

jest już ponad 81 mln złotych. To daje szanse na pobicie zeszłorocznego rekordu, który wynosi 105 mln złotych. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu, który pomoże w leczeniu noworodków.

*****
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji.

Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach.
Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.
W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku).
Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale.

Wycieczka od Marszałka Wielkopolski na wyspę władców!

Wyjątkowa wycieczka z indywidualnym programem zwiedzania wyspy władców, czyli Ostrowa Lednickiego – serca Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, to propozycja Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla zwycięzcy internetowej licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trzech osób towarzyszących.

„Mamy ten zaszczyt, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest strażnikiem miejsc i pamiątek związanych z pierwszymi Piastami. Chcemy się pochwalić skarbami ważnymi dla historii Polski, które zdeponowane się w naszych wielkopolskich muzeach i które chronimy dla przyszłych pokoleń. Liczę, że wizyta na Ostrowie Lednickim będzie szczególną nagrodą dla osób, które interesują się historią i zechciały wesprzeć cel, który towarzyszy tegorocznemu finałowi WOŚP” – zachęca Marszałek Woźniak.

Dodajmy, że voucher na wycieczkę będzie można zrealizować w miesiącach letnich (lipiec – wrzesień), gdy gród wczesnopiastowski prezentuje się najokazalej. Gościom towarzyszyć będzie specjalista z Muzeum, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania, zwłaszcza w kontekście rosnącego zainteresowania tą epoką.

Link do licytacji i szczegółów programu wycieczki: http://charytatywni.allegro.pl/wycieczka-dla-4-osob-do-muzeum-pierwszych-piastow-i5933719

x

Zobasz także

Stabilny rating

Agencja Moody’s potwierdziła rating Poznania na poziomie „A3” z perspektywą stabilną. Zdaniem jej analityków miasto ...

Wystartowała Budma 2019

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma to największe wydarzenie budowlane w Europie. 12 lutego na ...

Będziemy Europejską Stolicą Młodzieży?

Gdynia i Poznań są wśród dwunastu miast, które rywalizują o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022. ...

Serce Poznania dla Gdańska

O godzinie 20 po raz kolejny poznaniacy zgromadzili się na placu Wolności, aby oddać hołd ...

Orkiestra Serc zagrała

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, a ...