Finansowanie pomostowe

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia
Łącznie 377 mln zł trafi do Wielkopolski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). W regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia.

W Wielkopolsce na całość programu przeznaczona została kwota 377 mln zł, z czego 105 mln trafi do samorządów po zatwierdzeniu listy z 2018 roku przez Prezesa Rady Ministrów. Pozostała kwota – czyli niemal 272 mln zł przeznaczona będzie na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2019 roku.
Wojewoda zaznaczył, że jednym z głównych celów FDS jest poprawa standardów dróg, a co za tym idzie – bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
„Kolejnymi celami są zwiększenie spójności terytorialnej oraz wyrównanie potencjału społeczno-gospodarczego Wielkopolski. W związku z tym kieruję apel do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, aby licznie brali udział w programie. To wielka szansa dla mieszkańców na poprawę standardów i bezpieczeństwa lokalnych dróg” – podkreślił Hoffmann.
Dofinansowanie w ramach FDS wyniesie od 50 do 80 proc., w zależności od zamożności samorządu.
Nabór wniosków w ramach FDS potrwa do 12 kwietnia. Spotkanie konsultacyjne dla samorządów odbędzie się 20 marca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

x

Zobasz także

70-lecie kopalni „Kłodawa”

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystościach z okazji 70-lecia kopalni soli „Kłodawa”, organizowanych ...

Rozbudowa oczyszczalni w Wągrowcu

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu rozbuduje i zmodernizuje oczyszczalnię ścieków. Spółka wyłoniła wykonawcę, ...

Przebudowa centrum Jarocina

Samorząd Jarocina wyda 105 mln zł na przebudowę i remont ponad 20 ulic w centrum ...

Zgoda na obwodnicę Kępna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał w piątek (14 czerwca) decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji ...

„Szatnia na Medal”

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał pierwsze umowy w ramach II edycji programu „Szatnia ...