Ładowarki emu.energy

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia
Łącznie 377 mln zł trafi do Wielkopolski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). W regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia.

W Wielkopolsce na całość programu przeznaczona została kwota 377 mln zł, z czego 105 mln trafi do samorządów po zatwierdzeniu listy z 2018 roku przez Prezesa Rady Ministrów. Pozostała kwota – czyli niemal 272 mln zł przeznaczona będzie na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2019 roku.
Wojewoda zaznaczył, że jednym z głównych celów FDS jest poprawa standardów dróg, a co za tym idzie – bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
„Kolejnymi celami są zwiększenie spójności terytorialnej oraz wyrównanie potencjału społeczno-gospodarczego Wielkopolski. W związku z tym kieruję apel do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, aby licznie brali udział w programie. To wielka szansa dla mieszkańców na poprawę standardów i bezpieczeństwa lokalnych dróg” – podkreślił Hoffmann.
Dofinansowanie w ramach FDS wyniesie od 50 do 80 proc., w zależności od zamożności samorządu.
Nabór wniosków w ramach FDS potrwa do 12 kwietnia. Spotkanie konsultacyjne dla samorządów odbędzie się 20 marca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

x

Zobasz także

Dołożą do budżetu Piły

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami powiatu ...

288. urodziny Trzcianki

Po raz 288 mieszkańcy Trzcianki świętowali jubileusz nadania miastu praw miejskich. Uroczyste obchody tradycyjnie połączono ...

Kalendarz Szlaku Piastowskiego

Jest już dostępny kalendarz wydarzeń na Szlaku Piastowskim na 2019 rok. Wydawcą cyklicznej publikacji jest ...

Rozbudowa szkoły

1 marca  2019 roku został trwale zapisany na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Tego ...

Miliony dla samorządów

Do Wielkopolski trafi aż 377 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jak zauważa wojewoda ...