Finansowanie pomostowe

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia
Łącznie 377 mln zł trafi do Wielkopolski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). W regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 kwietnia.

W Wielkopolsce na całość programu przeznaczona została kwota 377 mln zł, z czego 105 mln trafi do samorządów po zatwierdzeniu listy z 2018 roku przez Prezesa Rady Ministrów. Pozostała kwota – czyli niemal 272 mln zł przeznaczona będzie na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2019 roku.
Wojewoda zaznaczył, że jednym z głównych celów FDS jest poprawa standardów dróg, a co za tym idzie – bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
„Kolejnymi celami są zwiększenie spójności terytorialnej oraz wyrównanie potencjału społeczno-gospodarczego Wielkopolski. W związku z tym kieruję apel do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów, aby licznie brali udział w programie. To wielka szansa dla mieszkańców na poprawę standardów i bezpieczeństwa lokalnych dróg” – podkreślił Hoffmann.
Dofinansowanie w ramach FDS wyniesie od 50 do 80 proc., w zależności od zamożności samorządu.
Nabór wniosków w ramach FDS potrwa do 12 kwietnia. Spotkanie konsultacyjne dla samorządów odbędzie się 20 marca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

x

Zobasz także

Szynobusy to Wągrowiec

9 maja 2019 r. – w Dniu Unii Europejskiej – w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu ...

Rząd wspiera nasze drogi

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann opublikował listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. ...

Samorządy przyjazne energii

Kaczory, Kępno, Ochotnica Dolna, Kleszczewo, miasto Kolno oraz stołeczny Zarząd Dróg Miejskich – to ich ...

Nasze zabytki nagrodzone

Zakład karny w byłym klasztorze, muzeum, dworzec kolejowy, kościół i wieża ciśnień znalazły się na ...

Osiedle Słoneczne w Szamotułach

Spółka Agrobex zakończyła realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej. W Szamotułach powstało osiedle Słoneczne, składające się z ...