Ładowarki emu.energy

50. ładowarek na Orlenie

Portal Onet informuje,że PKN Orlen zakończył przetarg na dostawców stacji ładowania. W sumie ma powstać ok. 150 stacji, a pierwsze 50 już do końca 2019 r.

Mają być zlokalizowane w miastach i przy trasach tranzytowych. Postępowanie obejmowało dostawców stacji o mocy 50, 100 i 150 kW. Zwycięzcy mają za zadanie przygotować projekt, dostarczyć ładowarki i je zainstalować, a później będą odpowiedzialne również za ich serwis.
Orlen zbuduje ładowarki
Punkty ładowania PKN ORLEN będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim i zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, a także do ładowania pojazdu prądem przemiennym. Producentami ładowarek dla koncernu będzie polska firma EkoEnergetyka i portugalski EFACEC. W ramach postępowania finalizowane są także rozmowy z trzecim producentem. Orlen podał, że w najbliższych miesiącach zakończy się odrębne postępowanie przetargowe, w ramach którego wyłoniony zostanie dostawca systemu zarządzania infrastrukturą ładowania. Do zadań systemu będzie należała m.in. obsługa procesu ładowania i rozliczania opłat z wykorzystaniem strony internetowej. Jeszcze w tym roku, wraz z uruchomieniem ładowarek, wdrożone mają zostać jego podstawowe funkcjonalności.

Ładowarki Orlenu
Pierwsza ładowarka została zainstalowana już w Płocku, w pobliżu siedziby koncernu. Kierowcy mogą korzystać z niej za darmo. Daje ona możliwość ładowania czterech pojazdów jednocześnie i przeznaczona jest dla pojazdów typowo elektrycznych, jak i hybryd typu plug-in.
Poza tym na niektórych stacjach działają już punkty ładowania samochodów elektrycznych Tesla w Polsce. Można je spotkać w Kostomołach, Katowicach i Ciechocinku.

x

Zobasz także

Testy eCitaro w Poznaniu

 Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro będzie przez najbliższy tydzień jeździł po Poznaniu na liniach 163 i ...

Już 5.000 e -aut

Z końcem marca po Polskich drogach jeździło niemal 5 tysięcy osobowych aut elektrycznych, które mogły ...

Wypożycz e-auto

Coraz więcej samorządów angażuje się w zagadnienia związane z elektromobilnością. Następuje to m.in. poprzez inwestycje ...

MOVE Mobility & Vehicles

W Poznaniu, w ramach Motor Show, odbyła się kolejna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles. ...

Stawiamy na Niemców

Innowacje, elektromobilność, rozwój współpracy gospodarczej to w największym skrócie wyniki pobytu ministra Jerzego Kwiecińskiego w ...