Bolechowo 750×200 – maj 2017

60 lat „Osiedla Młodych”

Największa spółdzielnia mieszkaniowa w regionie obchodziła swoje 60-lecie. W uroczystości brał udział również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Osiedle Młodych” powstała 7 października 1958 roku jako Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jest największą tego typu instytucją w Wielkopolsce. Obecną nazwę nosi od 1965 roku. W piątek uroczyście obchodziła swoje 60-lecie.

– 60 lat to moment, gdy można już docenić wszystko, co się osiągnęło i z nadzieją spojrzeć w przyszłość – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Jesteście Państwo niezwykle ważnym partnerem dla Miasta. Konsekwentnie więc podejmujemy działania, które poprawiają komfort życia mieszkańców Rataj. Przykładem może być park Rataje – inwestycja bez precedensu, największy park wybudowany w Polsce po 1989 roku – ale także pływalnia na osiedlu Piastowskim i inwestycje torowo-sieciowe na Górnym Tarasie Rataj. Dzięki nim będzie się tu żyło jeszcze lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą spółdzielnię i życzę kolejnych jubileuszy.

Po wojnie spółdzielni powierzono budowę i eksploatację nowych osiedli mieszkaniowych na Ratajach w dzielnicy Nowe Miasto. Obecnie czuwa ona nad administracją aż 15 osiedli: Piastowskiego, Jagiellońskiego, Oświecenia, Powstań Narodowych, Pomet, Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej, Rzeczypospolitej, Lecha, Czecha, Tysiąclecia, Stare Żegrze, Polan, Orła Białego i Rusa.

W skład spółdzielni wchodzi 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. W prawie 31 tysiącach mieszkań na co dzień żyje ponad 65 tysięcy poznaniaków.

– Za tymi liczbami kryją się prawdziwi ludzie, dla których pracujemy – mówi Tadeusz Stachowski, prezes Zarządu Spółdzielni. – To dzięki naszym mieszkańcom, ich reprezentantom i naszym pracownikom możliwe jest dobre działanie naszej spółdzielni. Także dzięki współpracy z miastem oraz wieloma innymi organizacjami, za którą bardzo dziękujemy. Zarządzanie tak dużym organizmem nie jest łatwe, ale dzięki pomocy ludzi jest możliwe i przynosi satysfakcję. I dlatego większość naszych mieszkańców jest zadowolona ze swojego miejsca zamieszkania. Czują się tu bezpiecznie i żyją spokojnie, wiedząc, że nic im nie zagraża.

Podczas piątkowej uroczystości wręczono odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyróżnienia za długoletnią pracę w spółdzielni. Galę uświetnił koncert Olgi Bończyk.

Przeprowadzono również zbiórkę charytatywną. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Klubu Integracyjnego Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej „Azyl” funkcjonującego w SM „Osiedla Młodych” w Poznaniu.
Źródło:epoznan.pl

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...