Finansowanie pomostowe

60 lat „Osiedla Młodych”

Największa spółdzielnia mieszkaniowa w regionie obchodziła swoje 60-lecie. W uroczystości brał udział również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Osiedle Młodych” powstała 7 października 1958 roku jako Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jest największą tego typu instytucją w Wielkopolsce. Obecną nazwę nosi od 1965 roku. W piątek uroczyście obchodziła swoje 60-lecie.

– 60 lat to moment, gdy można już docenić wszystko, co się osiągnęło i z nadzieją spojrzeć w przyszłość – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Jesteście Państwo niezwykle ważnym partnerem dla Miasta. Konsekwentnie więc podejmujemy działania, które poprawiają komfort życia mieszkańców Rataj. Przykładem może być park Rataje – inwestycja bez precedensu, największy park wybudowany w Polsce po 1989 roku – ale także pływalnia na osiedlu Piastowskim i inwestycje torowo-sieciowe na Górnym Tarasie Rataj. Dzięki nim będzie się tu żyło jeszcze lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą spółdzielnię i życzę kolejnych jubileuszy.

Po wojnie spółdzielni powierzono budowę i eksploatację nowych osiedli mieszkaniowych na Ratajach w dzielnicy Nowe Miasto. Obecnie czuwa ona nad administracją aż 15 osiedli: Piastowskiego, Jagiellońskiego, Oświecenia, Powstań Narodowych, Pomet, Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej, Rzeczypospolitej, Lecha, Czecha, Tysiąclecia, Stare Żegrze, Polan, Orła Białego i Rusa.

W skład spółdzielni wchodzi 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. W prawie 31 tysiącach mieszkań na co dzień żyje ponad 65 tysięcy poznaniaków.

– Za tymi liczbami kryją się prawdziwi ludzie, dla których pracujemy – mówi Tadeusz Stachowski, prezes Zarządu Spółdzielni. – To dzięki naszym mieszkańcom, ich reprezentantom i naszym pracownikom możliwe jest dobre działanie naszej spółdzielni. Także dzięki współpracy z miastem oraz wieloma innymi organizacjami, za którą bardzo dziękujemy. Zarządzanie tak dużym organizmem nie jest łatwe, ale dzięki pomocy ludzi jest możliwe i przynosi satysfakcję. I dlatego większość naszych mieszkańców jest zadowolona ze swojego miejsca zamieszkania. Czują się tu bezpiecznie i żyją spokojnie, wiedząc, że nic im nie zagraża.

Podczas piątkowej uroczystości wręczono odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyróżnienia za długoletnią pracę w spółdzielni. Galę uświetnił koncert Olgi Bończyk.

Przeprowadzono również zbiórkę charytatywną. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Klubu Integracyjnego Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej „Azyl” funkcjonującego w SM „Osiedla Młodych” w Poznaniu.
Źródło:epoznan.pl

x

Zobasz także

Rowerem przez Śluzę Cybińską

Jak informuje biuletyn.poznan.pl w lipcu będzie gotowa ekspertyza, dzięki której dowiemy się czy i jakim ...

Pływalnia na Kasprowicza czeka

Zakończył się drugi etap modernizacji pływalni w parku Kasprowicza. W nadchodzącym sezonie odwiedzający baseny kupią ...

Odzyska dawny blask

Jak donosi epoznan.pl ogłoszony został przetarg na realizację modernizacji budynku przy ulicy Jeżyckiej. Modernizacja zabytkowego ...

Drewniany wieżowiec

Eiffage rozpoczyna właśnie w centrum Bordeaux budowę oryginalnego kompleksu mieszkaniowo-biurowego o nazwie Hypérion. Najwyższy z ...

Wizjonerska operetka

Wiemy jak będzie wyglądać nowy budynek Teatru Muzycznego w Poznaniu. Konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną wygrał ...