Fotografia wnętrz

650 zł dopłaty do czynszu

650 zł to najwyższa z dopłat przyznawana najemcom mieszkań na osiedlu przy ul. Puszczyka w Gdyni. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Dopłaty otrzymuje ponad 40 rodzin, a miesięczna kwota przyznawanych świadczeń w ramach „Mieszkania na start” to ponad 17 tys. zł.

Osiedle w Gdyni to kolejna inwestycja zrealizowana przez spółkę PFR Nieruchomości objęta programem „Mieszkanie na Start”.
Program uruchomiła ustawa o pomocy państwa w pierwszych latach najmu, która obowiązuje od 1 stycznia 2019 r.
Dopłaty, które finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego, są przyznawane na 15 lat najemcom mieszkań budowanych we współpracy inwestora z gminą. By ubiegać się o wsparcie, najemca musi spełnić ustawowo określone warunki, m.in. dochodowe.

Podpisywanie umów z najmu na gdyńskim osiedlu ruszyło w połowie lipca. Po dwóch miesiącach niemal 90 proc. mieszkań znalazło już swoich najemców. Inwestycja przy ul. Puszczyka to 6 czterokondygnacyjnych bloków, które mieszą łącznie 172 mieszkania. Zdecydowaną większość, bo aż 83 proc. stanowią lokale 2 i 3-pokojowe. Jest też 7 kawalerek oraz 19 mieszkań 4-pokojowych i 4 mieszkania 5-pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkony, a do mieszkań na parterze przynależą ogródki lokatorskie.

– Nasze osiedle uzupełnia ofertę na gdyńskim rynku mieszkaniowym. Zaoferowaliśmy dostępne cenowo mieszkania, które są alternatywą dla zakupu mieszkania na kredyt. Zarówno dla rodzin, które nie mają zdolności, by zaciągnąć takie zobowiązanie, ale także dla tych, którzy po prostu nie chcą się zadłużać. Zależy nam, by na osiedlu przy ul. Puszczyka wytworzyła się lokalna społeczność, a mieszkańcy utożsamiali się z tym miejscem. Dlatego wspólnie z gdyńskim samorządem planujemy ogłoszenie konkursu na nazwę dla osiedla. Nagrody trafią także do najemców, którzy w najciekawszy sposób zaaranżowali swoje „M” – zaznacza Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Dopłatami do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start” objęte są także inwestycje PFR Nieruchomości w Wałbrzychu, Kępnie oraz w Białej Podlaskiej

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Budują więcej niż rok temu

Na koniec sierpnia 2020 r. w budowie było o 0,9 proc. mieszkań więcej niż przed ...

Ambitne plany PFN

Polski Fundusz Nieruchomości informuje, że do końca 2021 r. rozpocznie się budowa 2,7 tys. mieszkań. ...

Nowe siedziby na Jeżycach

Wybuduje je poznański deweloper – Constructa Plus. Deweloper ma na swoim koncie m.in odbudowanie kamienicy ...

Fikcja lokalu komunalnego

Liczba gospodarstw domowych oczekujących na mieszkanie od gminy wzrosła o 30 proc., a maksymalny czas ...

Dla inwestorów i lokatorów

Właściciele książeczek mieszkaniowych będą mieli pierwszeństwo przy naborze wniosków o zawarcie umowy najmu w programie ...