A może dom alternatywny

W budownictwie leje się wodę jak mało gdzie. Domy modułowe i drewniane mogą to zmienić.Za aż 30 proc. zużycia wody w Polsce odpowiada budownictwo. Czy można więc budować, wykorzystując przy tym mniej wody? Coraz więcej firm proponuje alternatywę – domy modułowe, szkieletowe czy drewniane. – Zredukowaliśmy zużycie wody do minimum – zapewniają firmy.
Zainteresowanie alternatywnym budownictwem rośnie w Polsce z miesiąca na miesiąc. Zwłaszcza w czasie epidemii. Zamknięci w blokach ludzie szukali niedrogich opcji, by zamieszkać poza miastami.

Klientów przekonuje zwykle cena – domy modułowe można często postawić nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych – i można je często postawić bez uzyskiwania pozwolenia na budowę. – Jednak koszty to nie wszystko – przekonują producenci. Podkreślają, że im na budowie mniej betonu, tym mniej zużytej wody.
Źródło: Money.pl

x

Zobasz także

Koniunktura jednak w dół

To było do przewidzenia – koniunktura w budownictwie w kwietniu spadła o kilkadziesiąt punktów. Kwietniowy ...

Budujemy mimo koronawirusa

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała prac budowlanych w naszym kraju, m.in. drogowych, kolejowych – zapewnił minister ...

Modernizacja Starej Rzeźni

Atrakcyjne mieszkania i towarzyszące im lokale użytkowe już niedługo mogą stanąć na terenie Starej Rzeźni ...

Będzie osiedle komunalne

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu podpisał wartą 62 mln zł umowę na budowę pierwszej ...

Zamiana gruntów pod M+

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie pomiędzy wiceministrem rozwoju Robertem Nowickim, wojewodą wielkopolskim ...