Ładowarki emu.energy

Airport City Gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał w czwartek umowę z Hochtief Polska na budowę pierwszego budynku, o nazwie Alpha, planowanego kompleksu siedmiu biurowców o nazwie Airport City Gdańsk. Budynek będzie kosztował blisko 66 mln zł netto.
Budowany przez Hochtief biurowiec Alpha ma mieć sześć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne oraz całkowitą powierzchnię najmu 8,5 tys. m kw. Oddanie do użytkowania budynku ma nastąpić w II/III kwartale 2021 r. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych portu oraz z emisji obligacji.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski powiedział, że jeżeli pierwszy biurowiec zostanie „pozytywnie skomercjalizowany”, to planowana jest budowa łącznie siedmiu budynków.

„Dzisiaj 100 proc. przychodów pochodzi z części lotniskowej, a my chcemy, żeby 33 proc. przychodów pochodziło z działalności niezwiązanej z lotniskiem (…), z takiej Real Estate, z działalności związanej z nieruchomościami” – powiedział.

Cała inwestycja Airport City zaoferuje około 120 tys. m. kw. powierzchni użytkowej i około 100 tys. m.kw. powierzchni najmu. W drugim etapie ma powstać kolejny budynek biurowy, o nazwie Bravo. Cały kompleks ma się składać z siedmiu budynków z przeznaczeniem biurowo – usługowym oraz na hotel. Będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego.

x

Zobasz także

Zbudują hotel na molo

Spółka Adler-Schiffe, dzierżawca mola w Międzyzdrojach wraz z nowym inwestorem ma nowe plany na zagospodarowanie ...

Tunel na wyspę Wolin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała plac budowy tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) wykonawcy – ...

Antysmogowy chodnik

W Krakowie przy ul. Pawiej powstaje pierwszy antysmogowy chodnik. Dzięki specjalnej mieszance betonu, z której ...

Cztery odsłony Kory

Mural Kory. Na jesień okryły go brązowe liście. Kora była jedną z najbardziej znanych i ...

Ekobudynki bez podatku

Wrocławscy radni na sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od ...