Ukraina

Audyt krajobrazowy

Radni Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji spotkali się w piątek (1 lipca) w trybie wyjątkowym. Na początku czerwca Rada Miasta Poznania otrzymała bowiem do zaopiniowania audyt krajobrazowy województwa wielkopolskiego. Na jego ocenę rady miast i gmin mają tylko 30 dni. Komisja zapoznała się też z założeniami mpzp dla rejonu ul. Dmowskiego i Góreckiej.
Audyt krajobrazowy to nowy dokument będący instrumentem ochrony krajobrazu, regulujący kwestie przestrzenne w skali województwa. Sporządzany jest dla obszaru województwa nie rzadziej niż raz na 20 lat. Wskazuje krajobrazy występujące na całym obszarze województwa, określa ich cechy charakterystyczne oraz dokonuje oceny ich wartości. Ważne w dokumencie jest wskazanie obszarów priorytetowych, objętych szczególną ochroną.

Audyt przygotowuje zarząd województwa, a uchwala sejmik. Zarząd województwa, przed przedłożeniem projektu audytu do uchwalenia przez sejmik, zasięga opinii o projekcie od rad gmin położonych na terenie województwa. Jak zaznaczono, brak zajęcia stanowiska, w terminie 30 dni od dnia otrzymania projektu, uznaje się za wyrażenie pozytywnej opinii

x

Zobasz także

Dwie inwestycje w Okonku

Każda inwestycja ukończona w Wielkopolsce jest dowodem na to, jak dobrze rozwija się nasz region. ...

Będzie obwodnica Gostynia

Jest zezwolenie na realizację obwodnicy Gostynia. Ma być gotowa za dwa lata   Zakończenie inwestycji ...

Atomówka w sieci PAK

PGE PAK Energia Jądrowa złożyła wniosek ws. wydania decyzji zasadniczej dotyczącej budowy, we współpracy z ...

Dożynki 27 sierpnia w Pleszewie

Podczas konferencji prasowej  24 lipca br. w Zajezdni Kultury w Pleszewie Marek Woźniak, Marszałek Województwa ...

Marszałek wspiera szpitale

– To już ostatnie środki, które udało się wygospodarować z naszego programu regionalnego 2014+. Zależało ...