Baza dla lodołamaczy

Miasto Szczecin oraz Wody Polskie podpisały umowę w sprawie przekazania działki w Podjuchach (administracyjna część Szczecina), na której powstanie nowoczesna baza dla lodołamaczy. Miejsce do cumowania dla 8 lodołamaczy ma kosztować około 21,38 mln zł.

– Nowoczesna baza dla lodołamaczy to realizacja kolejnego etapu inwestycji przeciwpowodziowych w naszym regionie. Lodołamacze nareszcie będą stacjonować. Ze względu na spływ pokrywy lodowej większość akcji lodołamania zaczyna się właśnie na wysokości Podjuch, stąd też budowa bazy dla lodołamaczy w tym miejscu jest najlepszą z możliwych decyzji – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Inwestycja będzie polegać na budowie bazy postojowo-cumowniczej dla lodołamaczy w Szczecinie przy ul. Karpiej. Zadanie będzie podzielone na kilka etapów. Przetarg ogłoszony zostanie w III kwartale 2020 roku, rozpoczęcie robót ma zacząć się najpóźniej w grudniu. Według szacunków Wód Polskich w Szczecinie, zadanie zrealizowane będzie w I kwartale roku 2022. Baza dla lodołamaczy ma być nowoczesna, funkcjonalna i przestronna. Zaplanowane zostało zaplecze techniczne oraz miejsce, gdzie lodołamacze przechodzić będą doraźne naprawy.
Źródło: portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wolne Miasto Gdańsk

100 lat temu, 27 października 1920 r., Konferencja Ambasadorów przy Lidze Narodów powołała Wolne Miasto ...

Komunalki w Nowej Hucie

Krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich zakończył budowę osiedla w Nowej Hucie. W efekcie do gminnej bazy ...

Stacja Białystok już czynna

Odnowiony z poszanowaniem dla historycznej architektury, nowoczesny i komfortowy – i jest już otwarty dla ...

Październik miesiącem miast

Jak zwykle o tej porze roku rozpoczęła się trwająca przez cały październik akcja Urban October, ...

Nowa Sól rowerową stolicą

Puchar Rowerowej Stolicy Polski pozostaje w Nowej Soli. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 ...