Fotografia wnętrz

Będą spółdzielcze M+

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zamierza zwiększyć zaangażowanie samorządów oraz włączyć spółdzielnie mieszkaniowe do programu „Mieszkanie+”.

– Udało nam się zwiększyć liczbę budowanych mieszkań w Polsce, statystycznie na tysiąc mieszkańców byliśmy w ogonie Unii Europejskiej. Od 2015 do teraz to udało nam się poprawić, oddaje się 180 tys. mieszkań rocznie, czyli do 200 tys., o których mówił premier Morawiecki, już jest niedaleko – owiedziała w radiowej Jedynce minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W nowej kadencji minister Emilewicz będzie odpowiedzialna m.in. za program „Mieszkanie+”. Statystyki, które poruszyła, dotyczące wzrostu liczby mieszkań, to nie tyle zasługa rządu, ile deweloperów i koniunktury gospodarczej.

Na pytanie o to, co zamierza zrobić, by program „Mieszkanie+” przyspieszył, odparła: „Będę chciała się spotykać ze środowiskami spółdzielni mieszkaniowych, bo to niezwykły potencjał. Chcielibyśmy spółdzielnie mocniej do programu włączyć, jednocześnie przy silnym udziale samorządów”.

x

Zobasz także

Odnotowano lekkie ożywienie

Epidemia wyhamowała popyt na mieszkania, ale po zniesieniu obostrzeń widać lekkie ożywienie na rynku mieszkaniowym ...

Nowy impuls dla TBS-ów

Wykorzystanie potencjału Krajowego Zasobu Nieruchomości dla rozwoju społecznego budownictwa czynszowego zakłada planowana nowelizacja ustawy. KZN ...

Fiasko Mieszkania Plus

Ujawniono liczbę lokali jakie oddano w ramach programu Mieszkanie Plus. Sztandarowy program PiS okazał się ...

Rząd obiecuje nowe ulgi

Ulgi podatkowe na zakup lub budowę nieruchomości, a także dopłaty do czynszów dla najemców – ...

A może dom alternatywny

W budownictwie leje się wodę jak mało gdzie. Domy modułowe i drewniane mogą to zmienić.Za ...