Ładowarki emu.energy

Będzie można wykupić mieszkania w TBS

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje przepisy, które umożliwią wykup na własność mieszkań znajdujących się w zasobach towarzystw budownictwa społecznego. Do wykupu konieczne będzie rozliczenie zaciągniętych kredytów na budowę.
Ministerstwo Infrastruktury chce dopuścić możliwość wykupu tanich mieszkań, które powstały w formie TBS. W resorcie trwają już prace nad projektem ustawy, która wprowadzi możliwości wykupu mieszkań w TBS. Do wykupu konieczne będzie rozliczenie zaciągniętych kredytów na budowę oraz wsparcia finansowego udzielonego przez państwo lub samorząd.
Musimy jednak dokładnie rozwiązać kwestię rewaloryzacji wartości takiego mieszkania, określić zasady, na jakich pomoc państwa powinna być zrekompensowana i czy w ogóle powinna być ona zrekompensowana oraz w jakiej procedurze wykup ten powinien się odbywać – mówi Olgierd Dziekoński, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za budownictwo.
Jego zdaniem kwestia wprowadzenia możliwości wykupu na własność mieszkań w TBS-ach jest już przesądzona, tym bardziej, że wykup ten ma uzasadnienie, gdyż Sejm poprzedniej kadencji dopuścił możliwość wykupu spółdzielczych zasobów lokatorskich na dogodnych warunkach.

x

Zobasz także

Program retencji wody

Zbiorniki Racibórz, Kąty Myscowa i Wielowieś Klasztorna, a także Kotlina Kłodzka czy dolina rzeki Serafy ...

Powstanie mapa inwestycji

Dzięki nowej funkcjonalności Systemu Informacji Przestrzennej możliwe będzie graficzne odzwierciedlenie na mapie Poznania planowanych inwestycji ...

300 lat razem z Bambrami

W 2019 roku mija 300 lat, odkąd pierwsi Bambrzy przybyli do Wielkopolski. Ich obecność miała ...

Właściciele chcą przekształceń

Do sądów wieczystoksięgowych do połowy br. wpłynęło ponad 900 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego ...

Stawki za wodę na działkach

Działkowcy, którzy pobierają wodę z ujęć głębinowych, przy miesięcznym zużyciu w wysokości 2 metrów sześciennych ...