Fotografia wnętrz

Będzie obwodnica Wronek

5,2 km długości, w tym trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt nad linią kolejową, wiadukt nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki, trzy ronda, przepusty drogowe, drogi dojazdowe do terenów przyległych oraz chodniki i ciągi pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań – to najważniejsze udogodnienia, które niesie ze sobą powstanie obwodnicy Wronek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184. 24 marca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, w obecności Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, podpisano umowę pomiędzy Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu a spółkami „Colas Polska” i „Most Sp. z o.o.” dotyczącą realizacji przedsięwzięcia.

„To jest dla nas jedna z tych priorytetowych inwestycji, na którą czekają – z nadzieją na lepszą komunikację – mieszkańcy Wronek. Pozwoli ona rozładować ruch generowany przez duże fabryki, takie jak Amica czy Samsung” – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowanej w systemie „buduj” powstanie wygodna trasa, której początek jest zlokalizowany na ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi (Gmina Wronki), a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 przed miejscowością Smolnica.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Wronek jest wyprowadzenie ruchu, zwłaszcza tranzytowego, ze zwartej zabudowy miasta i likwidacja tzw. wąskiego gardła w układzie komunikacyjnym województwa.

Wartość kontraktu to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych.

Wykonawcy inwestycji od daty podpisania umowy mają 820 dni na całkowity odbiór inwestycji.

x

Zobasz także

Środki na rewitalizację

– Samorządy, które cztery lata temu zdecydowały się na opracowanie programów rewitalizacji, wiedzą, że to ...

O neutralność węglową regionu

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, przewodniczył spotkaniu projektu C-Track 50 – Umieszczenie regionów na drodze ...

Bedzie hala w Aleksandrii

Nowa hala wytwórczo-magazynowa wyrośnie w Wielkopolsce Firma Meble Para przygotowała realizację obiektu produkcyjnego w miejscowości ...

Park Handlowy Koło

Już w przyszłym roku na mapie Koła pojawi się nowy park handlowy o powierzchni 9 ...

Jeziora zamieniają się w stawy

Od kilkunastu lat Wielkopolska i Kujawy tracą swoje jeziora. Proces przyspieszył w ostatnim okresie. Powstał ...