Fotografia wnętrz

Będzie Osiedle Plus

W zachodniopomorskim stanie pierwsze osiedle w ramach Mieszkania Plus. Jest zgoda na inwestycję w Sianowie  Starostwo Powiatowe w Koszalinie wydało decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji w ramach rządowego programu mieszkaniowego w Sianowie. Jest to pierwsza inwestycja w województwie zachodniopomorskim w ramach programu Mieszkanie Plus.

– Ta decyzja przybliża umożliwia nam podjęcie kolejnych kroków – zakładamy, że w lipcu zostanie uruchomione postępowanie na wybór Generalnego wykonawcy inwestycji. Chcielibyśmy, aby budowa osiedla rozpoczęła się jeszcze w czwartym kwartale tego roku i zakładamy, że potrwa ok. 24 miesięcy – mówi Katarzyna Fiuk, rzecznik PFR Nieruchomości.

Teren, na którym powstanie nowe osiedle to niespełna dwuhektarowa działka, wskazana przez tamtejszy samorząd. Otoczona jest przez tereny zielone, a od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową. Osiedle będzie się składało z siedmiu trzypiętrowych budynków, które pomieszczą 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych, które zostaną wykończone „pod klucz”. W każdym z budynków znajdą się mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Koniunktura jednak w dół

To było do przewidzenia – koniunktura w budownictwie w kwietniu spadła o kilkadziesiąt punktów. Kwietniowy ...

Budujemy mimo koronawirusa

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała prac budowlanych w naszym kraju, m.in. drogowych, kolejowych – zapewnił minister ...

Modernizacja Starej Rzeźni

Atrakcyjne mieszkania i towarzyszące im lokale użytkowe już niedługo mogą stanąć na terenie Starej Rzeźni ...

Będzie osiedle komunalne

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu podpisał wartą 62 mln zł umowę na budowę pierwszej ...

Zamiana gruntów pod M+

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się robocze spotkanie pomiędzy wiceministrem rozwoju Robertem Nowickim, wojewodą wielkopolskim ...