Ukraina

Biurowiec EQlibrium na sprzedaż

Waryński S.A. wystawił na sprzedaż zlokalizowany na warszawskiej Woli biurowiec EQlibrium. Ten nowoczesny

projekt biurowy klasy A, oferujący 10,5 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, wyróżnia nie tylko doskonała lokalizacja, ale również silne portfolio najemców. Biurowiec EQlibrium został oficjalnie otwarty w czerwcu 2017 r., a jeszcze na miesiąc przed oddaniem do użytku (co miało miejsce w styczniu 2017 r.), budynek został w pełni skomercjalizowany. Czołowym najemcą budynku jest PGNiG Obrót Detaliczny, który zajmuje ponad 7 tys. mkw.

Niewątpliwym atutem tego projektu biurowego jest doskonała lokalizacja w warszawskiej dzielnicy Wola, przy zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona. Jest to bliskie sąsiedztwo ścisłego centrum Stolicy, istotnych punktów komunikacyjnych oraz nowoczesnej infrastruktury mieszkaniowej i hotelowej. Takie usytuowanie gwarantuje również łatwy dostęp do ważnych szlaków transportowych: obwodnicy Warszawy, autostrady A2, czy tras S2, S7 oraz S8, co dodatkowo podnosi wartość inwestycji.

– EQlibrium to pierwszy projekt Waryński S.A. na rynku biurowym i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nasz debiut okazał się zdecydowanym sukcesem. O potencjale budynku świadczy m.in. ogromne zainteresowanie ze strony najemców. Oddajemy na rynek budynek, który nie tylko spełnia wszystkie kryteria nowoczesnej przestrzeni biurowej, ale może również pochwalić się doskonałą lokalizacją i prestiżowym gronem najemców, w tym jednej z czołowych spółek Skarbu Państwa – mówi Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A.

EQlibrium oferuje 9 549 mkw. powierzchni biurowej i 870 mkw. powierzchni handlowo-usługowej w standardzie klasy A. Realizowany był zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, co oznacza, że już na etapie projektu zadbano o to, aby eksploatacja obiektu miała jak najmniej niekorzystny wpływ na środowisko oraz zdrowie osób w nim pracujących. EQlibrium spełnia wszystkie kryteria nowoczesnej przestrzeni biurowej. Piętra budynku zostały ułożone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię. Rozwiązania takie, jak system podwieszanych sufitów czy podniesiona podłoga pozostawiają najemcom możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni, w zgodzie z ich potrzebami. Biurowiec jest także wyposażony w energooszczędny system oświetlenia LED. Szklana fasada nadaje budynkowi wyjątkowy charakter, dodatkowo zapewniając doświetlenie biur naturalnym światłem.

Z myślą o potrzebach użytkowników powstał parking na rowery wraz z szatniami, a także zlokalizowana na parterze strefa usługowa.

Oprócz PGNiG w gronie najemców EQlibrium znajdują się SGS Polska Sp. z o.o., czołowy dystrybutor komercyjnych urządzeń chłodniczych i części metalowych do maszyn rolniczych – Holding Firm Krimarg oraz spółka OptiBuy Sp. z o.o., firma doradcza działająca w obszarze zarządzania zakupami, optymalizacji wydatków i wdrażania systemów IT oraz Global Sourcingu. Powierzchnię usługową zajęła m.in. sieć siłowni Fitness 24 Seven.

Autorem projektu biurowca EQlibrium jest renomowana pracownia architektoniczna S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. W transakcji sprzedaży Waryński doradza BNP Paribas.

x

Zobasz także

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...

Biurowiec akademikiem

Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu, wzniesiony po wojnie jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, zostanie przebudowany. ...