Bolechowo 750×200 – maj 2017

Boisko na Nadolniku

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przekażą teren przy ulicy Nadolnik wykonawcy, który wybuduje tu boisko wielofunkcyjne

o wymiarach 17 x 36 m. To nie jedyna inwestycja Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Do połowy listopada na Nadolniku powstanie obiekt o nawierzchni poliutretanowej, przystosowany do gry w koszykówkę oraz piłkę ręczną. Ogrodzone boisko będzie posiadało oświetlenie, monitoring, piłkochwyty o wysokości 4 m, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Zagospodarowany zostanie teren bezpośrednio przylegający do boiska. Pojawi się tam kostka betonowa oraz nowe trawniki. Koszt całej inwestycji zamknie się w kwocie 700 tys. złotych. Boisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Boisko to tylko jedna z inwestycji sportowo rekreacyjnych prowadzonych w prawobrzeżnej części Poznania. W piątek 24 sierpnia nastąpi odbiór robót budowlanych nad Maltą, gdzie zakończona została budowa ścieżki łączącej promenadę nad Jeziorem Maltańskim z Polaną Harcerza. Dotychczas osoby przemieszczające się z Polany Harcerza nad Maltę korzystały z nieutwardzonej, wydeptanej ścieżki. Nowy ciąg pieszy ma długość 230 metrów i szerokość 2,5 metra i został wykonany z kostki betonowej.

Na ukończeniu są również prace na placu zabaw nad jeziorem Maltańskim pod nazwą „Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji nad Maltą”. Plac zabaw przybrał kształt okrętu, a jego zarysy widać już na północnym brzegu, w pobliżu Term Maltańskich. Obie inwestycje nad Maltą prowadzi spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jeszcze w sierpniu POSiR rozpocznie rozbiórkę dawnego budynku magazynowo-szatniowego (tzw. budynek B), który znajduje się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce. Budynek został wyłączony z użytku w grudniu 2017 r. w wyniku zleconej przez POSiR ekspertyzy budowlanej. Zaplecze socjalno-magazynowe stadionu MOS jest sukcesywnie modernizowane. W lipcu został oddany do użytku po remoncie jeden z trzech znajdujących się tu budynków (bud. C), a w 2019 roku POSiR planują przebudowę głównego budynku (bud. A).

x

Zobasz także

Podgórna 9 odżyje

Kamienica przy poznańskiej ulicy Podgórnej 9, w przeciwieństwie do sąsiadującej pod numerem 7, jest w ...

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...