Fotografia wnętrz

BOŚ i Deutsche Bank obniżają marże kredytów mieszkaniowych

Już po raz kolejny w tym roku Bank Ochrony Środowiska oraz Deutsche Bank obniżają ceny kredytów mieszkaniowych. Do końca września klienci mogą liczyć na niższą marżę oraz brak prowizji przygotowawczej. Trzeba jednak spełnić określone warunki. Nowa oferta Banku Ochrony Środowiska zakłada obniżenie marży pożyczek i kredytów hipotecznych dla kwot powyżej 150 tys. zł o 0,3 p.p. oraz o 0,15 p.p. przy zachowaniu takich samych warunków dla kredytów denominowanych w euro. Przy zobowiązaniach wyższych niż 150 tys. zł BOŚ nie będzie także pobierał prowizji przygotowawczej.
Dla kredytobiorcy promocja oznacza oszczędności rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na przykład, przy kredycie w wysokości 200 tys. złotych zaciąganym w złotówkach na okres 30 lat i spłacanym w równych ratach, obniżenie marży o 0,3 p.p. – z poziomu 1,8 proc. do 1,5 proc. – powoduje, że odsetki będą mniejsze aż o ponad 13 tys. zł.
Promocyjne warunki kredytowe skierowane są do osób, które zdecydują się otworzyć w BOŚ rachunek osobisty i zadeklarują na niego stałe wpływy oraz wykupią ubezpieczenie nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych w TU Europa (dowolny wariant). Spełnienie tych warunków nie musi wcale wiązać się z dodatkowymi kosztami – wręcz przeciwnie. 1 września do oferty BOŚ dołączyło bowiem Konto bez Kantów z Programem Premiowym – rachunek, który pozwala klientom zarabiać na dokonywanych operacjach.
Także Deutsche Bank PBC obniża marże kredytów mieszkaniowych dla wszystkich walut, zarówno w ofercie standardowej, jak i w ramach promocji znoszącej prowizję za udzielenie kredytu. Dodatkowo wprowadzona została specjalna obniżka dla osób, które zdecydują się na równoczesne skorzystanie z karty kredytowej Deutsche Bank PBC.
W wyniku wprowadzonych zmian marże oferowanych przez Deutsche Bank PBC kredytów mieszkaniowych zaczynają się na poziomie 1,6 proc. dla PLN, 1,9 proc. dla EUR i 2,7 proc. dla CHF. Względem tych stawek możliwe są dalsze zniżki w przypadku osób korzystających z oferty kont db Invest lub db Elite, a także klientów, którzy zdecydują się na produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy db Inwestuj w Przyszłość.
Po przebudowie siatki marż, której DB dokonał przed miesiącem, wprowadzono kilka kolejnych zmian, obejmujących m.i n. uniezależnienie poziomu oferowanych stawek od wysokości miesięcznych wpływów na rachunek. Nowym elementem jest możliwość uzyskania dodatkowej zniżki na poziomie 0,2 proc. w przypadku skorzystania z kart kredytowych banku. Ponadto osoby, które zdecydują się na kredyt mieszkaniowy w ramach promocji „Prowizja 0%”, oprócz zwolnienia z opłaty za udzielenie finansowania będą miały także marżę niższą o 0,1 proc. w stosunku do wcześniej stosowanych stawek.
Zmodyfikowane stawki obowiązują dla nowych wniosków, zarówno w ramach standardowej oferty kredytu mieszkaniowego, jak i tzw. „Nowej Hipoteki w PLN”. Stanowią także poziom bazowy dla trwającej do końca września promocji polegającej na zwolnieniu z prowizji z tytułu udzielenia kredytu.

x

Zobasz także

Nagłe osłabienie złotego

Złoty od kilku dni traci na wartości w relacji do głównych walut, w tym franka ...

PIT od pracodawców

Sposoby i terminy przesyłania informacji o dochodach za 2019 r. Jeżeli w 2019 r. zatrudniałeś ...

Kiedy złożyć PIT za 2019 r.

Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 – możesz ...

Resort o mikrorachunku

PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek ...

Budżet po 10.miesiącach

Dochody budżetu państwa w okresie styczeń – październik 2019 r. dochody 332,9 mld zł, tj. ...