Fotografia wnętrz

Calisia One wizytówką

Kiedy startowaliśmy z pracami rewitalizacyjnymi wiele osób obawiało się komercyjnego wykorzystania tego miejsca. Mieszkańcom zależało, aby nie stracił on swojego charakteru i by kontynuował ponad 130-letnią historię fabryki. Znaliśmy te oczekiwania i świadomie na nie odpowiedzieliśmy – podkreśla Marcin Antczak, Antczak Investments, właściciel kompleksu Calisia One.

Rok mija od otwarcia Calisia One w Kaliszy. Jak twierdzi właściciel kompleksu Calisia One, inwestycja stała się symbolem miasta w zupełnie nowej odsłonie. W kompleksie można dostrzec nawiązania do historii. Tuż obok głównego wejścia do budynku w reprezentatywnym łączniku stoi odrestaurowany fortepian wyprodukowany w fabryce A. Fibigera. Inwestor dodatkowo wyposażył go w mechanizm samogrający, dzięki czemu może cieszyć ucho odwiedzających o każdej porze dnia. Wnętrze hotelu zdobią artystyczne zdjęcia miasta autorstwa Macieja Garbowicza, a tuż obok sali bankietowej stworzono wystawę specjalną, obrazującą historię budynku.

Przestrzeń miejska przyciąga

Pomiędzy budynkiem biurowym, hotelem i pasażem powstała wyjątkowa przestrzeń miejska – otwarty dziedziniec wraz z knajpkami i restauracjami jest dziś jednym z ulubionych miejsc spotkań kaliszan. Kulinariami tętniącego życiem miejsca zarządza doświadczony szef kuchni – Olaf Ratz. W sezonie letnim na dziedzińcu kompleksu odbywało się szereg aktywności. 12 koncertów, liczne spotkania z dj-ami, degustacje, całodniowy finał Multi Art Festiwal. Wszystko to uzupełnione wyjątkową ofertą Atmosphere Club Kalisz, gdzie w każdy piątek i sobotę można bawić się do białego rana. A to jeszcze nie koniec atrakcji. Jesienią właściciele kompleksu planują dla kaliszan kolejne niespodzianki.

– Od 24 października do 14 listopada zapraszamy na wyjątkową wystawę obrazów Michała Mąki – który jako pierwszy polski twórca malował murale na amerykańskich festiwalach: Pow! Wow! w 2017 r. oraz Beyond Walls w Lynn w 2018 – zaprasza Jolanta Krzyżan, Calisia One.

Właściciele obiektu zapowiadają także, że nie pozwolą by zimą dziedziniec Calisia One zapadł w zimowy sen. Ale na szczegóły zimowych atrakcji musimy jeszcze trochę poczekać.

W ubiegłym tygodniu na dziedzińcu fabryki pojawił się trójwymiarowy napis K<3cham Kalisz, przy którym można robić sobie zdjęcia. Turystyczna ciekawostka jest kolejnym elementem budowania wizerunku tego miejsca.

x

Zobasz także

Budzyń i Koźminek miastami

W Polsce przybędzie 10 miast – zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i ...

Centrum medyczne w Osiecznej

We wtorek 21 lipca Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Anna Niedźwiecką, Dyrektor Centrum ...

WCZD rośnie w oczach

„W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka widać stan zaawansowania robót. Jesteśmy już bardzo daleko w harmonogramie ...

950-lecia Opactwa w Lubiniu

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda Aneta Niestrawska uczestniczyła w uroczystościach jubileuszu 950-lecia Opactwa ...

Lubuskie się starzeje

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące sytuacji demograficznej województwa lubuskiego w 2019 r. Sytuacja nie ...