Finansowanie pomostowe

Cedet został sprzedany

Cedet ma nowego właściciela. Za 129,5 mln euro kompleks kupił od Immobel Poland koreański fundusz zarządzany przez firmę GLL Real Estate Partners.

Spółka Immobel Poland zakończyła rewitalizację i rozbudowę legendarnego Cedetu, zlokalizowanego w samym sercu Warszawy przy ul. Kruczej 50, w maju br. Prace, które rozpoczęły się na początku 2015 r., objęły także remont chodników przylegających do budynku, wymianę oświetlenia ulic oraz odświeżenie fasad sąsiednich kamienic.
– Cieszymy się z rozwoju i sprzedaży tego charakterystycznego budynku, który łączy dziedzictwo i nowoczesność – mówi Jacek Wachowicz, CEO IMMOBEL Poland, IMMOBEL Group. – To wielkie uznanie dla starań naszych zespołów w ostatnich latach – dodaje.

Dziś całkowita powierzchnia Cedetu po rozbudowie i rewitalizacji wynosi 22 tys. mkw. w tym powierzchnia handlowo-usługowa – 7 tys. mkw.

Kompleks jest w pełni wynajęty. Działają tu m.in.: Smyk z flagowym salonem, który na dwóch poziomach zajął ponad 1,4 tys. mkw., Rossmann, Biedronka, Apteka Europejska, T-Mobile, Zdrofit i Costa Coffee.

W części biurowej wśród najemców jest WeWork (zajmuje ponad 4 tys. mkw. powierzchni na dwóch poziomach oraz wewnętrzne patio zajmujące ponad 270 mkw. ).

Za projekt kompleksu odpowiedzialne były pracownie AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

Autorzy transakcji zwracają uwagę, że warszawski rynek nieruchomości komercyjnych jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ wzrósł o 4,6 proc. w 2018 r., czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całej Europie. Ponadto, rankingi plasują największe polskie miasto jako 7. najlepsze europejskie miasto przyszłości i drugie najlepsze wschodnie miasto przyszłości.

Do Warszawy, uznawanej za centrum finansowe regionu, przenosi się duża liczba międzynarodowych firm. Tendencja ta odpowiada za wzrost popytu na powierzchnie biurowe, które wyniosły 632 000 mkw. w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku.

To kolejna transakcja GLL Real Estate Partners w Warszawie. Kilka dni temu ogłoszono, że pierwszy biurowiec Browarów Warszawskich – Biura przy Bramie – zostanie zakupiony przez fundusz zarządzany przez firmę GLL Real Estate Partners. Projekt Echo Investment, który dostanie pozwolenie na użytkowanie w czwartym kwartale 2018 roku, zostanie sprzedany za 76,5 mln euro.

x

Zobasz także

Żywa, zielona ściana

Posejdon jest uznawany za jeden z najbardziej proekologicznych obiektów w Polsce. Zasłużył sobie na to ...

Airport City Gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał w czwartek umowę z Hochtief Polska na budowę ...

Zbudują hotel na molo

Spółka Adler-Schiffe, dzierżawca mola w Międzyzdrojach wraz z nowym inwestorem ma nowe plany na zagospodarowanie ...

Tunel na wyspę Wolin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała plac budowy tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) wykonawcy – ...

Antysmogowy chodnik

W Krakowie przy ul. Pawiej powstaje pierwszy antysmogowy chodnik. Dzięki specjalnej mieszance betonu, z której ...