Ukraina

Centrum Demokracji i Integracji

Otwieramy Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym

Najpierw zdjęte zostały banery otaczające plac budowy, potem zdemontowano płot, to znak, że wszystko gotowe i czas na oficjalne otwarcie – 1 grudnia rusza Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym.

 Podobnie jak w Przeźmierowie, Centrum w Tarnowie Podgórnym ma służyć mieszkańcom – wyjaśnia Wójt Tadeusz Czajka.Z tą myślą zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, zespoły, by prowadziły tu, w Centrum, swoje aktywności. Oddajemy przestrzeń, która ma zachęcać do rozwijania dotychczasowych działań, a także kreować nowe inicjatywy.  

Co znajduje się w budynku?

Budynek składa się z dwóch skrzydeł, połączonych obszernym holem. W pierwszym skrzydle na realizację pomysłów i projektów dla mieszkańców czeka na parterze większa sala konferencyjno-wydarzeniowa, z możliwością wydzielenia z niej osobnej małej salki na mniejsze spotkania. Na piętrze znajduje się sala warsztatowa, w której przewidziano także szafki na potrzeby organizacji pozarządowych. Na obu poziomach są małe zaplecza kuchenne i łazienki.

 

Będzie kawiarnia

W drugim skrzydle Centrum otwarta zostanie kawiarnia. Jej właściciele już dziś zapowiadają, że chcą nie tylko oferować świetną kawę, ale także organizować występy i zajęcia dla kawiarnianych gości. Integralną częścią tej przestrzeni będzie wystawa poświęcona szeroko rozumianej demokracji, przede wszystkim tej na poziomie bardzo lokalnym.

Pokażemy jak budowało się i wzmacniało społeczeństwo obywatelskie w naszej małej ojczyźnie – wyjaśnia Wójt. – Chcemy przypominać osoby i wydarzenia, które zapisały się w najnowszej historii Gminy Tarnowo Podgórne. Jednocześnie ma to być miejsce prezentacji współczesnych aktywności, ciekawych pasji i osiągnięć mieszkańców. To oni są siłą naszej Gminy, o czym w Centrum chcemy stale przypominać.

Budynek otacza teren zielony. Od strony ul. Poznańskiej to park im. Wojkiewicza. Z drugiej strony powstał nowy plac zabaw, są ławeczki i trawniki, które też można wykorzystywać na ciekawe inicjatywy. Centrum znajduje się przy ul. Poznańskiej 99 (wjazd od ul. Zbigniewa Romaszewskiego, dawnej ul. 25 Stycznia). Są tutaj miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz jedno stanowisko z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

x

Zobasz także

Budują rondo w Biedrusku

Od 20 lutego br. będą trwały prace przy wycince drzew na ul. Poznańskiej w Biedrusku ...

Czerwonak czci Powstańców

Uroczystości upamiętniające Powstańców Wielkopolskich w Gminy Czerwonak godz. 11:00 Powstańcza gra terenowa Zbiórka: Czerwonak, parking ...

Co dalej z Puszczykowem

Burmistrz Miasta Puszczykowa zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu planu miejscowego w Puszczykowie dla ...

Badania GUS w Stęszewie

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w I kwartale 2024r. na terenie gminy Stęszew realizowane będzie Badanie aktywności ...

Sesja Rady w Swarzędzu

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LXXXII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie ...