Finansowanie pomostowe

Centrum Kultury w Osiecznej

W Osiecznej otwarto nowy obiekt Centrum Kultury i Biblioteki. W uroczystości otwarcia uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.Obok budynku CKiB posadzono siedem młodych dębów.

 W części artystycznej, która odbyła się w nowej sali widowiskowej wystąpiły miejscowe zespoły: 4Ski Band oraz Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Sala ma 300 miejsc siedzących. W obiekcie znajduje się także nowoczesna biblioteka i wiele innych sal do wykorzystania przez sekcje artystyczne.
Burmistrz Miasta i Gminy Osiecznej Stanisław Glapiak przekazał symboliczny klucz na ręce dyrekcji CKiB i wyraził życzenie, aby z centrum w przyszłości korzystali wszyscy mieszkańcy gminy. Centrum już zaczęło tętnić życiem. W dzień po otwarciu odbył się w nim koncert zespołu Pectus.
Fot. Osieczna.pl

x

Zobasz także

Wsparcie projektu AEROSFERA

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak i Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. ...

Kurorty wiejskie nagrodzone

Świeże powietrze, piękno natury i niepowtarzalny klimat – to wszystko odnajdziemy na wielkopolskiej wsi, która ...

Gołańcz upamiętnia Rocznicę

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego uczestniczył w Gołańczy w uroczystym odsłonięciu pomnika upamiętniającego 100. rocznicę ...

Most w Skwierzynie przejezdny

Kierowcy oficjalnie mogą już jeździć nowym mostem w Skwierzynie. Konstrukcja na drodze wojewódzkiej nr 159 ...

Calisia One wizytówką

Kiedy startowaliśmy z pracami rewitalizacyjnymi wiele osób obawiało się komercyjnego wykorzystania tego miejsca. Mieszkańcom zależało, ...