Finansowanie pomostowe

Centrum Kultury w Osiecznej

W Osiecznej otwarto nowy obiekt Centrum Kultury i Biblioteki. W uroczystości otwarcia uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.Obok budynku CKiB posadzono siedem młodych dębów.

 W części artystycznej, która odbyła się w nowej sali widowiskowej wystąpiły miejscowe zespoły: 4Ski Band oraz Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Sala ma 300 miejsc siedzących. W obiekcie znajduje się także nowoczesna biblioteka i wiele innych sal do wykorzystania przez sekcje artystyczne.
Burmistrz Miasta i Gminy Osiecznej Stanisław Glapiak przekazał symboliczny klucz na ręce dyrekcji CKiB i wyraził życzenie, aby z centrum w przyszłości korzystali wszyscy mieszkańcy gminy. Centrum już zaczęło tętnić życiem. W dzień po otwarciu odbył się w nim koncert zespołu Pectus.
Fot. Osieczna.pl

x

Zobasz także

Na powiatowym szlaku

W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”  W niedzielę, 30 ...

70-lecie kopalni „Kłodawa”

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystościach z okazji 70-lecia kopalni soli „Kłodawa”, organizowanych ...

Rozbudowa oczyszczalni w Wągrowcu

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu rozbuduje i zmodernizuje oczyszczalnię ścieków. Spółka wyłoniła wykonawcę, ...

Przebudowa centrum Jarocina

Samorząd Jarocina wyda 105 mln zł na przebudowę i remont ponad 20 ulic w centrum ...

Zgoda na obwodnicę Kępna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał w piątek (14 czerwca) decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji ...