Centrum medyczne w Osiecznej

We wtorek 21 lipca Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Anna Niedźwiecką, Dyrektor Centrum Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej dokonali uroczystego otwarcia nowego obiektu na cele Centrum.

Rozbudowa istniejącego budynku socjalnego o nowe skrzydło przyczyniła się do powstania pomieszczeń dla 50 pacjentów, wyposażonych w pomieszczenia higieniczno – sanitarne, z czego 20 łóżek zasili działalność finansowaną z NFZ, a 30 łóżek przeznaczonych zostanie na działalność oddziału opiekuńczo – pielęgnacyjnego, w ramach którego realizowane będą świadczenia komercyjne, m. in. turnusy rehabilitacyjne. W nowym budynku znajdują się również gabinety lekarskie, pielęgniarskie, terapeutów i ewentualnie psychologów. W ramach rozbudowy wymieniono instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną oraz centralne ogrzewanie. Budynek posiada w tej chwili własne, niezależne ogrzewanie oraz własną kotłownię i jest przyłączony do miejskiej sieci gazowej, energetycznej i sanitarnej.

„Zostało zrobione wszystko to, co zostało zaplanowane. Nowe przestrzenie są nowoczesne i przyjazne. Gratuluję Pani Dyrektor sprawnego przeprowadzenia inwestycji i imponującego finału” – mówi Marszałek Marek Woźniak.

Realizacja inwestycji daje możliwość rozszerzenia pakietu usług Centrum, m.in. o realizację świadczeń komercyjnych lub zlecane przez ZUS usługi prewencji rentowej dla chorych po zabiegach i operacjach, którzy dzięki temu szybciej mogliby wrócić do aktywności zawodowej (aktualnie nie ma ogłaszanych konkursów z zakresu prewencji rentowej, a wycena świadczeń przy ciągle zmieniających się wymogach dotyczących obsady medycznej nie byłaby opłacalna).

Inwestycja realizowana w latach 2018 – 2020 pochłonęła 7 790 158,76 zł, w tym z budżetu Województwa Wielkopolskiego 7 716 394 zł, a ze środków własnych Centrum 73 764,76 zł.

x

Zobasz także

Budzyń i Koźminek miastami

W Polsce przybędzie 10 miast – zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez resort spraw wewnętrznych i ...

WCZD rośnie w oczach

„W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka widać stan zaawansowania robót. Jesteśmy już bardzo daleko w harmonogramie ...

950-lecia Opactwa w Lubiniu

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda Aneta Niestrawska uczestniczyła w uroczystościach jubileuszu 950-lecia Opactwa ...

Lubuskie się starzeje

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące sytuacji demograficznej województwa lubuskiego w 2019 r. Sytuacja nie ...

Szybciej z Kaczorów do Wierzbna

Droga Kaczory – Wierzbno w powiecie ostrowskim została dziś oficjalnie otwarta. Samorząd wyremontował ją dzięki ...