Cmentarz dla zwierząt?

Radny Bartłomiej Ignaszewski zwrócił się do władz Poznania z pytaniem o możliwość wydzielenia w mieście miejsca, na którym będzie można, zorganizować grzebowisko dla zwierząt. Odpowiedzi udział wiceprezydent Poznania Bartosz Guss.

Radny argumentował, że obecnie wielu mieszkańców Poznania, którzy nie chcą „utylizować” swoich zwierząt, zakopuje je nielegalnie w lesie lub na terenie swojego ogródka. Inni, zmuszeni są korzystać z legalnych cmentarzy dla zwierząt w okolicznych gminach.

Zdaniem Bartłomieja Ignaszewskiego zasadne jest, aby wyznaczyć takie miejsce i umożliwić prywatnemu podmiotowi realizacje usług pochówku zwierząt domowych na terenie Poznania.

Odpowiadając na interpelację, zastępca Prezydenta Bartosz Guss informuje, że od 2016 r. Miejska Pracownia Urbanistyczna prowadzi prace nad miejscowym planem zagospodarowania terenu dla obszaru części północnej południowo-zachodniego klina zieleni w Poznaniu, w którym teren przy ul. Wrzesińskiej, w sąsiedztwie cmentarza Miłostowo, ma zostać przeznaczony na cmentarz dla zwierząt. W 2019 roku została wykonana koncepcja zagospodarowania wybranej działki, a badania gruntowo-wodne nie wykazały przeciwwskazań do stworzenia tam miejsca pochówku.

Po zakończeniu procedury planistycznej i odlesieniu działki oraz uzyskaniu decyzji środowiskowej możliwe będzie wyłonienie operatora zewnętrznego, który prowadzić będzie przedmiotową działalność

Źrodło:poznan.pl Cmentarz dla zwierząt domowych w gminie Nekla, fot. petcemetery.pl – grafika artykułu.

x

Zobasz także

Czerwona strefa zarazy

Od 17 października, miasto jest objęte czerwoną strefą w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to ...

Samorząd podstawą demokracji

Uroczystość z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego odbyła się na dziedzińcu Urzędu Miasta. Przybyli na nią ...

Kiedy pomnik Przemysła II

W Poznaniu jest już Zamek Przemysła II, będzie też jego pomnik. 30 września Miasto ogłosi ...

Nie wywożą śmieci

Odpady będą odbierane w terminie – taką deklarację od zarządu Remondis Sanitech Poznań otrzymał Bartosz ...

Bomba na rondzie Rataje

W trakcie przebudowy ronda Rataje natrafiono na niewybuch. Informacja na ten temat pojawiła się m.in. ...