Bolechowo 750×200 – maj 2017

Co dalej z Areną?

Od tygodnia Arena jest wyłączona z użytkowania. Informację o tym, co było przyczyną i jakie działania są prowadzone w obiekcie, wysłuchali radni z Komisji Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego.
Fot. Arena Poznań
W ubiegłym tygodniu z sufitu odpadły dwa elementy (listwy). Zarządca Areny zdecydował sprawdzić wszystkie pozostałe elementy sufitu i w wyniku kontroli zdecydował o ich dodatkowym zabezpieczeniu. W wyniku kontroli i prowadzonych po niej pracach obiekt trzeba było wyłączyć z użytkowania.
Zakończenie prace zabezpieczających sufit planowane jest na 17 grudnia. Po tej dacie kontrolę będzie musiał przeprowadzić jeszcze Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Realnie wydaje się, że Arena do użytkowania dla mieszkańców może zostać przywrócona w styczniu. Wydarzenia i imprezy zaplanowane w grudniu zostały przeniesione do innych obiektów.

x

Zobasz także

Poznań na szlaku turystów

Poznań zajął piąte miejsce w konkursie European Best Destinations na najlepszy cel podróży w 2019 ...

Przystań w Starym Porcie

Miasto planuje przystań jachtową nad Wartą. Na razie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni ...

Odnowiona hala sportowa

Już od poniedziałku, 28 stycznia, uczniowie szkoły na poznańskim Łazarzu będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ...

Rozbiórka na Wilczaku

Na pętli Wilczak kontynuowane są prace związane z budową linii tramwajowej do Naramowic. Trwa rozbiórka ...

Dobudowano 4. klasy

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 46 na Osiedlu Warszawskie-Pomet-Maltańskie. Trwa wyposażanie sal. Uroczyste otwarcie ...