Finansowanie pomostowe

Co dalej z Areną?

Od tygodnia Arena jest wyłączona z użytkowania. Informację o tym, co było przyczyną i jakie działania są prowadzone w obiekcie, wysłuchali radni z Komisji Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego.
Fot. Arena Poznań
W ubiegłym tygodniu z sufitu odpadły dwa elementy (listwy). Zarządca Areny zdecydował sprawdzić wszystkie pozostałe elementy sufitu i w wyniku kontroli zdecydował o ich dodatkowym zabezpieczeniu. W wyniku kontroli i prowadzonych po niej pracach obiekt trzeba było wyłączyć z użytkowania.
Zakończenie prace zabezpieczających sufit planowane jest na 17 grudnia. Po tej dacie kontrolę będzie musiał przeprowadzić jeszcze Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Realnie wydaje się, że Arena do użytkowania dla mieszkańców może zostać przywrócona w styczniu. Wydarzenia i imprezy zaplanowane w grudniu zostały przeniesione do innych obiektów.

x

Zobasz także

Odnowią mury Marcinka

Wyłoniono wykonawcę, który przeprowadzi remont elewacji „Marcinka”, czyli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola ...

Znikają wielkie reklamy

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się demontaż nośników ...

Jak szeroki jest tramwaj?

Zarząd Dróg Miejskich wymalował na jezdni i torowisku na moście Królowej Jadwigi piktogramy wskazujące, jak ...

Park Drwęskich odżyje

Wkrótce rozpoczną się prace związane z rewaloryzacją Parku im. I .J. Drwęskich. Park przejdzie kompleksową ...

Modernizacja Jackowskiego

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę przebudowy ul. Jackowskiego na odcinku Kraszewskiego-Polna. Pojawią się szersze chodniki, ...