Ukraina

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 mld zł) na projekty rewitalizacyjne. Pierwsze konkursy o dotacje z tej puli już ruszyły, ale ich prawdziwy wysyp czeka nas w najbliższych miesiącach, już od lutego.

Według wyliczeń resortu funduszy w Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 zarezerwowano na projekty rewitalizacyjne 944 mln euro.

  • Na Mazowszu i na Lubelszczyźnie pierwsze konkursy o dotacje z tej puli ruszyły już w zeszłym roku. Ale w tym roku takich konkursów będzie w całym kraju aż 18 i będzie w nich do podziału 2 mld zł, czyli połowa całej puli.
  • W najbliższych miesiącach ruszy również program Regiony Rewitalizacja 3.0, w którego ramach samorządy będą mogły skorzystać ze wsparcia doradczego przy projektach rewitalizacyjnych, ale też z niewielkich grantów na różne działania związane z tymi projektami.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Zbudują 65 mieszkań

Spółka SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) KZN Zachodni podpisała umowy z wykonawcami bloków w Powidzu i ...

Rusza „Mieszkanie na start”

Program „Mieszkanie na start” ruszy na pewno w tym roku, najpóźniej jesienią. W tej chwili ...

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...