Ładowarki emu.energy

Czerwonak z kładką?

Gmina Czerwonak chce wspólnie z Poznaniem wybudować nową kładkę pieszo-rowerową przez Wartę na wysokości mariny w Czerwonaku. Miasto jest wstępnie zainteresowane, na razie mają być przeprowadzone analizy zasadności takiej inwestycji.

Marina na Warcie w Czerwonaku, fot. Urząd Gminy Czerwonak
W Czerwonaku od kilku lat funkcjonuje marina na Warcie, teraz gmina Czerwonak aby rozwijać infrastrukturę rekreacyjną na tym obszarze chce by przez rzekę powstała kładka pieszo-rowerowa, która byłaby elementem szlaku spacerowego i rowerowego. Władze gminy zaprosiły miasto Poznań do współpracy, a miasto wyraziło wstępną zgodę.

Przygotowano projekt uchwały nad którym debatowali radni z Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji, który zakłada opracowanie koncepcji kładki w Czerwonaku wraz z niezbędną infrastrukturą. Jak tłumaczyli urzędnicy dokument pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy taka inwestycja jest w ogóle celowa.

Jeśli dokument wykaże sensowność budowy to wtedy też miasto i gmina ustalą sposób wspólnego działania w tym podziału kosztów. Póki co w kwestii kosztów opracowania koncepcji miasto zapłaci za tę dla dróg rowerowych i chodników, które znajdą się na brzegu należącym do miasta, a gmina zapłaci za opracowanie koncepcji kładki

x

Zobasz także

Poznań Panattoni x3

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, nie zwalnia tempa w Wielkopolsce. W okolicy ...

45. lat Muzeum Fiedlera

Muzeum Fiedlera świętuje w tym roku swoje 45. urodziny. – Z tej okazji zapraszamy 29 ...

Kurtyny wodne w Swarzędzu

W związku z upałami decyzją burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka, swarzędzcy strażacy uruchomili kurtyny wodne. Ze ...

Debata o stanie miasta

Miasto udostępniło już najnowszy raport o stanie miasta. Mieszkańcy Poznania będą mogli zabrać głos w ...

Pomóż wybrać ławnika

Rada Miasta Poznania i rady samorządów lokalnych przeprowadzają wybory ławników do sądów powszechnych na lata ...