Finansowanie pomostowe

Czerwonak z kładką?

Gmina Czerwonak chce wspólnie z Poznaniem wybudować nową kładkę pieszo-rowerową przez Wartę na wysokości mariny w Czerwonaku. Miasto jest wstępnie zainteresowane, na razie mają być przeprowadzone analizy zasadności takiej inwestycji.

Marina na Warcie w Czerwonaku, fot. Urząd Gminy Czerwonak
W Czerwonaku od kilku lat funkcjonuje marina na Warcie, teraz gmina Czerwonak aby rozwijać infrastrukturę rekreacyjną na tym obszarze chce by przez rzekę powstała kładka pieszo-rowerowa, która byłaby elementem szlaku spacerowego i rowerowego. Władze gminy zaprosiły miasto Poznań do współpracy, a miasto wyraziło wstępną zgodę.

Przygotowano projekt uchwały nad którym debatowali radni z Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji, który zakłada opracowanie koncepcji kładki w Czerwonaku wraz z niezbędną infrastrukturą. Jak tłumaczyli urzędnicy dokument pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy taka inwestycja jest w ogóle celowa.

Jeśli dokument wykaże sensowność budowy to wtedy też miasto i gmina ustalą sposób wspólnego działania w tym podziału kosztów. Póki co w kwestii kosztów opracowania koncepcji miasto zapłaci za tę dla dróg rowerowych i chodników, które znajdą się na brzegu należącym do miasta, a gmina zapłaci za opracowanie koncepcji kładki

x

Zobasz także

Głośne manewry w Biedrusku

Ćwiczenia na terenie wojskowego poligonu potrwają do końca stycznia.- Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od ...

Nie doszło do skażenia wody

Informacje o awarii w suszarni osadów w Koziegłowach wywołała spore poruszenia wśród mieszkańców Poznania. Radni ...

COŚ w Kozichgłowach i CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli czynności w związku z możliwymi nieprawidłowościami w działaniu suszarni odpadów ...

Poznaj Gród w Dąbrówce

Władze samorządowe Gminy Dopiewo zapraszają do wspólnego podsumowania projektu „Gród w Dąbrówce – wart poznania”. ...

Filia biblioteki w Bninie

Filia biblioteczna w Bninie przy ul. Rynek 16 została otwarta. W dniu 7 listopada br. ...