Czy już znasz PIFE?

Nie znacie się na Funduszach Europejskich, ale potrzebujecie dofinansowania? Jest darmowa pomoc!
Choć Fundusze Europejskie są właściwie dla wszystkich, to czasami naprawdę trudno się w nich połapać. Nie wszyscy mają przecież wykształcenie prawnicze. I raczej nikt hobbystycznie nie wypełnia wniosków o dofinansowanie.
Ale nie ma powodów do paniki! Nawet jeśli nie znacie się na Funduszach, możecie z nich skorzystać. Wszystkie Wasze wątpliwości rozwieją eksperci pracujący w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, czyli po prostu PIFE. Czy do tej pory wiedzieliście, że takie punkty w ogóle istnieją?
Czym są PIFE?

Jak wskazuje sama nazwa, PIFE to miejsca, w których można dostać informacje o Funduszach Europejskich. I to nie tylko o dofinansowaniach, ale i np. bardzo atrakcyjnych pożyczkach (udzielanych na o wiele lepszych warunkach niż w banku!). Co najważniejsze, pomoc, którą oferują pracownicy punktów, jest całkowicie darmowa.
W czym pomogą eksperci?

Przede wszystkim powiedzą Wam, jakie wsparcie z Funduszy Europejskich możecie dostać. Potrzebujecie pieniędzy na rozwój firmy? A może bardziej interesują Was kursy i szkolenia? A może jeszcze coś innego, ale nawet nie wiecie, czy Wasz pomysł może być zrealizowany lub dofinansowany? W PIFE znajdziecie odpowiedzi.

Ale to nie wszystko! Nasi eksperci wyjaśnią Wam, jak wygląda cała droga starania się o wsparcie – jakie dokumenty przygotować, jak samemu poprawnie wypełnić wniosek, z kim i kiedy się kontaktować, jakie są zasady korzystania z pomocy i jak się potem z niej rozliczyć.
Dlaczego warto zapytać w PIFE?

Rodzajów wsparcia z Funduszy Europejskich jest naprawdę mnóstwo. W dodatku w zależności od potrzeb mieszkańców danego regionu Polski możliwości są różne. Dlatego też w pierwszej kolejności warto zwrócić się do najbliższego Wam punktu.

To o tyle ważne, że w konkretnym PIFE pracują ludzie dobrze znający Wasz region, a więc także wszystkie dostępne w danym czasie rodzaje wsparcia. Właśnie dlatego najlepiej, jeśli skontaktujecie z punktem w regionie, w którym mieszkacie czy też prowadzicie lub chcecie prowadzić firmę itd.

Warto zaznaczyć, że PIFE organizują też bezpłatne spotkania informacyjne i szkolenia. Możecie się o nich dowiedzieć, na bieżąco przeglądając informacje, które publikujemy w zakładce Szkolenia i konferencje.
Jak skontaktować się z PIFE?

Punkty znajdują się w całej Polsce. Najłatwiej znaleźć je, korzystając ze specjalnie przygotowanej wyszukiwarki. Wyszukiwarka wskaże Wam nie tylko adres danego punktu, ale i jego godziny otwarcia. Oczywiście ze względu na pandemię COVID-19 zachęcamy przede wszystkim do kontaktu zdalnego z konsultantami. Ze wszystkimi swoimi pytaniami możecie zadzwonić albo napisać maila. Numery telefonów oraz adresy elektroniczne do ekspertów również znajdziecie w wyszukiwarce.

Dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także dla przedsiębiorców lub organizacji pozarządowych i samorządów, jest możliwość indywidualnego spotkania w uzgodnionym wcześniej miejscu. Jak coś takiego zorganizować? O tym również opowiedzą Wam eksperci z PIFE.

Więcej informacji, a także dane teleadresowe wszystkich punktów w Polsce znajdziecie na stronie: www.pife.gov.pl
Źródło:interia.pl

x

Zobasz także

Nieomal wszystko o podatkach

Poradnik podatnika to ogólnodostępna platforma wiedzy o finansach i biznesie. Znajdziesz tam ekspercką wiedzę w ...

Założenia budżetu na 2021 r.

Polityka rządu będzie nakierowana na odbudowę potencjału gospodarczego Polski. W założeniach przyjęto m. in. wzrost ...

Państwo spłaca długi

Ministerstwo Finansów informuje, że w ramach obsługi zadłużenia zagranicznego Skarbu Państwa w czerwcu 2020 roku ...

Znowu bierzemy kredyty

Chętnych na kredyty mieszkaniowe było w czerwcu prawie o 30 proc. więcej niż w kwietniu. ...

Lipcowa oferta obligacji

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,50% w skali roku, a 2-letnich papierów skarbowych 1,00%. Pozostałe ...