Deklaracja samorządów

„Mając na uwadze istotę wyzwań społecznych, gospodarczych i środowiskowych uważamy, z myślą o wspólnocie samorządowej, że koniecznością staje się propagowanie innowacyjnych koncepcji nowej mobilności oraz przenoszenia ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie w miastach” – możemy przeczytać m.in. w Deklaracji miast na rzecz rozwoju elektromobilności, którą podpisano w poniedziałek w Lublinie.

Przedstawiciele samorządów podpisali na nim dokument na rzecz rozwoju zrównoważonego transportu. Poinformowali też o swoim wsparciu dla innowacyjnych technologii w obszarze transportu.

Prezydenci Słupska, Łodzi, Warszawy i Lublina, a także inni samorządowcy oraz członkowie organizacji związanych z transportem podpisali dziś (9 września) dokument, który ich zadaniem przyczyni się do rozwoju elektromobilności.

„Reprezentując środowiska administracji samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli Parlamentu i administracji rządowej, ekspertów, a także działaczy społecznych i obywateli, wyrażamy chęć współpracy w zakresie tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w Polsce” – możemy w nim m.in. przeczytać.

Jednocześnie samorządowcy zadeklarowali intensyfikację działań, „dostosowanych do realiów społeczno-gospodarczych, prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych”. Zapowiedzieli też wsparcie dla innowacyjnych technologii zarówno z transportu publicznego, jak i prywatnego.

„Za nadrzędną przesłankę rozwoju elektromobilności i zrównoważonego transportu uznajemy dążenie do poprawy jakości życia w miastach” – napisali w Deklaracji podpisanej podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbywa się w Lublinie.

Dokument podpisali m.in. Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i przedstawiciele Związku Miast Polskich.

x

Zobasz także

„Polski” elektryk

28 lipca mamy obejrzeć dwa prototypy polskiego samochodu elektrycznego: demonstracyjny hatchbacka i show car SUV-a, ...

Dopłaty na e-auta

W piątek 26 czerwca, od 9 rano ruszyło przyjmowanie wniosków o dopłaty do zakupu samochodów ...

Za dwa lata e-Cesna

Elektryczne samochody jeszcze na dobre nie zadomowiły się na naszych drogach, a tymczasem już trwają ...

Co z dopłatami do e-aut

Rząd ociąga się z wprowadzeniem dopłat do zakupów aut elektrycznych. Warto więc rozejrzeć się za ...

Ładne trolejbusy z Solarisa

Dwuprzegubowy trolejbus Trollino 24 otrzymał prestiżową nagrodę Top Design Award, przyznawaną w ramach odbywającego się ...