Deklaracja samorządów

„Mając na uwadze istotę wyzwań społecznych, gospodarczych i środowiskowych uważamy, z myślą o wspólnocie samorządowej, że koniecznością staje się propagowanie innowacyjnych koncepcji nowej mobilności oraz przenoszenia ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie w miastach” – możemy przeczytać m.in. w Deklaracji miast na rzecz rozwoju elektromobilności, którą podpisano w poniedziałek w Lublinie.

Przedstawiciele samorządów podpisali na nim dokument na rzecz rozwoju zrównoważonego transportu. Poinformowali też o swoim wsparciu dla innowacyjnych technologii w obszarze transportu.

Prezydenci Słupska, Łodzi, Warszawy i Lublina, a także inni samorządowcy oraz członkowie organizacji związanych z transportem podpisali dziś (9 września) dokument, który ich zadaniem przyczyni się do rozwoju elektromobilności.

„Reprezentując środowiska administracji samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli Parlamentu i administracji rządowej, ekspertów, a także działaczy społecznych i obywateli, wyrażamy chęć współpracy w zakresie tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w Polsce” – możemy w nim m.in. przeczytać.

Jednocześnie samorządowcy zadeklarowali intensyfikację działań, „dostosowanych do realiów społeczno-gospodarczych, prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych”. Zapowiedzieli też wsparcie dla innowacyjnych technologii zarówno z transportu publicznego, jak i prywatnego.

„Za nadrzędną przesłankę rozwoju elektromobilności i zrównoważonego transportu uznajemy dążenie do poprawy jakości życia w miastach” – napisali w Deklaracji podpisanej podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbywa się w Lublinie.

Dokument podpisali m.in. Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i przedstawiciele Związku Miast Polskich.

x

Zobasz także

Włosi projektują nam e-auto

Pierwszy polski samochód elektryczny projektują styliści słynnej włoskiej pracowni Torino Design, konsultantem projektu jest Tadeusz ...

Dopłaty do e-aut

Prawdopodobnie w najbliższych tygodniach lub miesiącach zostanie ogłoszony pierwszy nabór wniosków o dopłaty do zakupu ...

Ile kosztuje e-ładowanie

Już sześć sieci pobiera opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych w Polsce. Tydzień temu znalazł się ...

Bolesne przebudzenie

Milion pojazdów elektrycznych w Polsce w 2025 r. nie jest realne, może być najwyżej 300 ...

Tesla z ASO w Polsce

Z tweetów Elona Muska można często dowiedzieć się zaskakujących, nieoczekiwanych rzeczy. Tym razem amerykański biznesmen-celebryta ...