Fotografia wnętrz

Deklaracja samorządów

„Mając na uwadze istotę wyzwań społecznych, gospodarczych i środowiskowych uważamy, z myślą o wspólnocie samorządowej, że koniecznością staje się propagowanie innowacyjnych koncepcji nowej mobilności oraz przenoszenia ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie w miastach” – możemy przeczytać m.in. w Deklaracji miast na rzecz rozwoju elektromobilności, którą podpisano w poniedziałek w Lublinie.

Przedstawiciele samorządów podpisali na nim dokument na rzecz rozwoju zrównoważonego transportu. Poinformowali też o swoim wsparciu dla innowacyjnych technologii w obszarze transportu.

Prezydenci Słupska, Łodzi, Warszawy i Lublina, a także inni samorządowcy oraz członkowie organizacji związanych z transportem podpisali dziś (9 września) dokument, który ich zadaniem przyczyni się do rozwoju elektromobilności.

„Reprezentując środowiska administracji samorządowej, przedsiębiorców, przedstawicieli Parlamentu i administracji rządowej, ekspertów, a także działaczy społecznych i obywateli, wyrażamy chęć współpracy w zakresie tworzenia optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności w Polsce” – możemy w nim m.in. przeczytać.

Jednocześnie samorządowcy zadeklarowali intensyfikację działań, „dostosowanych do realiów społeczno-gospodarczych, prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych”. Zapowiedzieli też wsparcie dla innowacyjnych technologii zarówno z transportu publicznego, jak i prywatnego.

„Za nadrzędną przesłankę rozwoju elektromobilności i zrównoważonego transportu uznajemy dążenie do poprawy jakości życia w miastach” – napisali w Deklaracji podpisanej podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbywa się w Lublinie.

Dokument podpisali m.in. Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, prezydent Lublina Krzysztof Żuk i przedstawiciele Związku Miast Polskich.

x

Zobasz także

Elektryczny Volkswagen

Elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym już się rozpoczęła. Volkswagen właśnie wprowadza na rynek pierwszego z ...

A może e-mikrobusy?

W czwartek (16 maja) po południu i w piątek (17 maja) w Białymstoku odbywały się ...

Testy e – autobusów w Poznaniu

Trwają testy w celu przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty. W minionym ...

Testy eCitaro w Poznaniu

 Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro będzie przez najbliższy tydzień jeździł po Poznaniu na liniach 163 i ...

Już 5.000 e -aut

Z końcem marca po Polskich drogach jeździło niemal 5 tysięcy osobowych aut elektrycznych, które mogły ...