Ukraina

Deweloper dostępny online

Zakup wymarzonego domu kojarzy nam się z targami mieszkaniowymi, częstymi wizytami na inwestycji, spotkaniami w biurze sprzedaży oraz różnymi formalnościami. Ten czasochłonny proces można usprawnić i wiele spraw załatwić online. Internet jest stałym elementem życia niemal każdego z nas. Tutaj rozmawiamy z przyjaciółmi, czytamy newsy, robimy zakupy. Jak pokazują statystyki CBOS z tego roku, aż 47 procent Polaków korzysta z laptopów i urządzeń mobilnych z dostępem do sieci, żeby nabywać różne towary, czy usługi. Jeszcze 6 lat temu w ten sposób kupował tylko co czwarty Polak. Jak widać, zaliczyliśmy ogromny progres. Bycie online jest komfortowe bez względu na miejsce, gdzie przebywamy. Będąc w podróży na wakacje możemy wybrać ulubiony hotel, restaurację, czy zarezerwować bilety na koncert. Również w pociągu, czy aucie korzystamy z rozrywki dostępnej za pośrednictwem internetu. Dzięki tej mobilności możemy przejrzeć oferty usług, czy produktów, zapytać o cenę, doprecyzować szczegóły.
Ta dogodność dotyczy również rynku mieszkaniowego. Przecież będąc na plaży, w restauracji, czy leżąc na hamaku możemy przejrzeć oferty deweloperów, jednocześnie tworząc listę domów, czy mieszkań odpowiadających naszym kryteriom. Świadomi są tego deweloperzy, a ich strony internetowe dostosowano do specyfiki urządzeń mobilnych. Dzięki temu kontakt z biurem sprzedaży jest szybszy, niż kiedyś. Możemy wysłać kilka zapytań do deweloperów i w krótkim czasie uzyskać rzetelne odpowiedzi.
– Internet to wygodny kanał komunikacji dla klienta i dewelopera. Dzięki temu nasi specjaliści od sprzedaży są dostępni w każdej chwili. Można skontaktować się telefonicznie, mailowo, przez facebook, czy formularz na stronie internetowej – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Pamiętajmy jednak, że w całym procesie zakupu mieszkania konieczne i rozsądne jest, aby ostatnie, te najważniejsze formalności załatwić osobiście. Należą do nich przede wszystkim zawarcie umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego u notariusza, odbiór, czy podpisanie umowy końcowej przenoszącej własność.
– Wiele spraw związanych z zakupem mieszkania można załatwić online. Jest to wygodne zarówno dla nas, jak i klienta. Jednak w całym procesie zakupu mieszkania przychodzi moment, kiedy spotykamy się w biurze sprzedaży, by dopełnić formalności – mówi Lucyna Jarczyńska.
Dzięki rozwojowi technologii i dostępności online, przeszukanie ofert deweloperów i wybór wymarzonego domu jest dziś szybsze i bardziej komfortowe, a na dodatek możemy to robić niemal w każdym miejscu, nawet podczas urlopu. Bycie dostępnym dla klientów w sieci to także kształtowanie wizerunku dewelopera. Inwestor pokazuje, że prowadzi nowoczesne przedsiębiorstwo, otwarte na komunikację nowymi kanałami.

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...