Do Czerwonaka bez korków

W niespełna rok ul. Gdyńska została przebudowana na ponad kilometrowym odcinku od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Dostępna dla kierowców jest już druga jezdnia. Mogą oni poruszać się dwoma pasami ruchu zarówno w stronę Czerwonaka, jak i Poznania.

– Prace prowadzone były bardzo sprawnie, droga jest już przejezdna w pełnym zakresie. Ten odcinek ul. Gdyńskiej jest ostatnim z etapów budowy dróg dojazdowych do spalarni na Karolinie. Łączy się z poznańskim fragmentem ul. Gdyńskiej, który wraz z przebudową ul. Bałtyckiej został przebudowany wcześniej – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Warto podkreślić, że to efekt współpracy samorządów Stowarzyszenia Metropolia Poznań, oczywiście w głównej mierze z gminą Czerwonak. Kolejną formą takiego partnerstwa było skoordynowanie prac na ul. Gdyńskiej z przebudową pobliskiej ul. Poznańskiej w Koziegłowach, nadzorowaną przez Zarząd Dróg Powiatowych. Warte podkreślenia jest również to, iż wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji były po stronie Miasta Poznania.

– Dziś mogę powiedzieć, że słowa dotrzymałem. Trzeci etap układu komunikacyjnego przy ulicy Gdyńskiej, o który zabiegałem właśnie oddany zostaje do użytku. Dzięki temu 1,2-kilometrowy odcinek od granicy Poznania do Centralnej Oczyszczalni Ścieków będzie bezpieczny i komfortowy. A droga powiatowa – ulica Poznańska, którą zmodernizowaliśmy została połączona z nowym rondem. To wszystko sprawia, że mieszkańcy Koziegłów i gminy Czerwonak będą doskonale skomunikowani z Poznaniem o co tak staraliśmy się od lat – mówi Jan Grabkowski, Starosta Poznański. – Ten układ komunikacyjny pokazuje trafność naszych decyzji sprzed ponad dziesięciu lat. Wiele naszych działań realizowanych jest dzięki istnieniu wspólnoty samorządowej – Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Jako zarząd Metropolii Poznań, która jest instytucją pośredniczącą w wydawaniu olbrzymich pieniędzy unijnych.

x

Zobasz także

Szkoła w Dąbrówce urośnie

Trwa druga rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Szkoła zyska 7 nowych ...

Międzygminna ścieżka

14 września 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Raduszyńskiej w ramach ...

65 drzew na 650 – lecie Stęszewa

Z okazji 650 – lecia miasta Stęszewa, na terenie gminy posadzono 65 dębów. W ten ...

Owca w roli głównej

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza w dniach 5 i 6 września ...

Tereny po szwalni dla Buku

Oto komunikat, który opublikował Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam : Dziś nabyliśmy kolejne ...