Fotografia wnętrz

Dobrze kupić mieszkanie

Wybór mieszkania kojarzy się z dużym wyzwaniem i odpowiedzialną decyzją. Co zrobić, żeby ta droga nie była skomplikowana?

Wystarczy wziąć pod uwagę wskazówki od specjalistów na rynku oraz wiarygodnego dewelopera, który pomoże przejść przez proces zakupu nieruchomości.

    Pierwszym krokiem do wyboru mieszkania jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Warto zrobić rozeznanie, na jakich warunkach można zaciągnąć kredyt i na jaką kwotę. Ekspert finansowy podpowie, jak wysoki wkład własny musimy zgromadzić. To wszystko ma znaczenie i determinuje dalsze poszukiwania. Następna kwestia, po sprawach kredytowych, to wybór miejsca, gdzie chcemy się osiedlić. Czy będą to przedmieścia, z dogodnym dojazdem do centrum i lasem za oknem, czy może dzielnica miasta, z którą mamy najlepsze skojarzenia i do której chętnie byśmy wrócili? Opcji do wyboru nie brakuje, ale warto pamiętać: lokalizacja to jeden z priorytetów. Decyduje bowiem o tym, ile czasu w ciągu dnia poświęcimy na dojazd do pracy i załatwienie podstawowych spraw, jak chociażby zakupy.

ZA MARKĄ PODĄŻA ZAUFANIE KLIENTA

   

   To nie przypadek, że wielką popularnością na rynku mieszkaniowym cieszą się osiedla budowane przez firmy deweloperskie o uznanej marce. Za tym idzie doświadczenie, stabilność, które przekładają się na zaufanie ze strony klienta. Przyszły mieszkaniec chętnie sprawdza opinie w sieci (na portalach społecznościowych czy forach) oraz gotowe realizacje inwestora. Regularne „Drzwi Otwarte” albo spotkania pokazowe są już standardem. Solidny deweloper tylko na tym zyskuje. – Kiedy klient przyjedzie i zobaczy osiedle, a dodatkowo zapyta o opinię mieszkańców, to najczęściej chce już u nas zostać. Proponujemy mieszkania w zabudowie wielorodzinnej i szeregowej, ale też domy jednorodzinne – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Deweloper aktualnie realizuje osiedle „Dąbrówka Leśna Polana” w podpoznańskim Dopiewcu. Przedstawiciel Linei wskazuje na dobrze przygotowaną ofertę (dwupoziomowe mieszkania szeregowe „Forma” już za 289 tys. zł, z ogrodem) oraz sąsiedztwo dużego lasu. – Wybudowaliśmy mieszkania dla ponad 1000 rodzin, na rynku działamy 17 lat. Mamy kolejne plany dotyczące rozbudowy Leśnej Polany – zaznacza Adam Wędrychowicz. Powstanie tu zaplecze handlowo-usługowe, szkoła, przedszkole, trakt spacerowo-rekreacyjny i przystanki autobusowe oraz kolejowe. Choć trzeba przyznać, że pełna infrastruktura jest tu na wyciągnięcie ręki, w sąsiedniej Dąbrówce.

DIALOG NA KAŻDYM ETAPIE

    Wszystkie wymienione powyżej elementy będą mieć wpływ na podejmowaną przez nas decyzję. Warto więc zebrać możliwie dużo informacji: od znajomych i klientów, którzy już kupili u dewelopera mieszkanie. Przedstawiciele inwestora są dostępni dzięki wielu kanałom komunikacji. Możemy napisać maila, wiadomość na portalu społecznościowym, zadzwonić, czy wejść do biura sprzedaży na kawę. Warto przygotować zawczasu listę pytań, dotyczących wysokości raty kredytu, lokalizacji osiedla, doświadczenia inwestora osiedla, czy jego podejścia do klienta. Odpowiedź będzie stanowić wskazówkę, czy wybór będzie nas cieszył.

Hubert Maćkowiak

x

Zobasz także

Osiedle Nowa Murowana

Murowana Goślina koło Poznania to nowa lokalizacja, w której chętnie zamieszkują Poznaniacy. Przy ulicy Tartacznej ...

Dom u zbiegu Mostowej i Woźnej

Pusta działka w centrum Poznania zostanie zabudowana. Dziś parkują tu auta. Budynek ma stanąć w ...

Budowa Śródki OdNowa 2

Mieszkania 2-pokojowe i kawalerki szybko znikają z oferty deweloperów, zwykle przed ukończeniem prac budowlanych. Grupa ...

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...

Nickel zbuduje wieżowiec

Na Piątkowie w Poznaniu powstaje wieżowiec od Nickel Development. W nowej inwestycji ST_ART Piątkowo znajdą ...