Bolechowo 750×200 – maj 2017
Agrobex 750×100 – czerwiec 2017

Dodatkowe pieniądze do wzięcia w MdM, ale trzeba się spieszyć

Nowelizacja ustawy regulującej działanie programu MdM przywraca do dyspozycji środki, które wróciły do puli w związku z negatywnymi decyzjami co do wcześniej złożonych wniosków oraz dotychczas niedostępną 5-procentową rezerwę. Według szacunków Banku Gospodarstwa Krajowego, uruchomionych środków powinno wystarczyć na ok. 2,7 tys. nowych wniosków. Start naboru już 8 sierpnia.

Choć na pierwszy rzut oka szacunkowa liczba nowych wniosków może wydawać się duża, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w szczytowym okresie zainteresowania programem na początku roku takie kwoty, jak obecnie uruchomiona, były kontraktowane w ciągu jednego dnia. Należy więc spodziewać się, że i tym razem pieniądze szybko się wyczerpią. Niemniej jednak to wyjątkowa okazja, szczególnie dla tych, którzy w przyszłym roku nie mieliby już szansy złożyć wniosku ze względu na przekroczenie granicy wieku beneficjenta.

Tuż po informacji o podpisaniu przez prezydenta nowelizacji ustawy regulującej działanie MdM deweloperzy ruszyli do przygotowania specjalnych propozycji nieruchomości objętych warunkami programu. To często mieszkania, które i bez wsparcia rządową dotacją cieszą się dużym zainteresowaniem. W ofercie znajdą się więc bestsellery, takie jak Osiedle Księżnej Dąbrówki, którego dziesiąty etap w podpoznańskiej Dąbrówce buduje firma rodzinna Nickel Development. Dąbrówka już od lat jest jedną z najlepiej rozwiniętych miejscowości na zachodnich przedmieściach Poznania, z doskonałym dojazdem do miasta, a Osiedle Księżnej Dąbrówki znajduje się z kolei w jej najlepiej rozwiniętej części, z dostępem do całej infrastruktury niezbędnej do codziennego życia, sklepami, przychodnią, placami zabaw i chodnikami przy ulicach.

Oferta obejmie lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 50 do 75 m kw., wszystkie z balkonami lub własnymi ogródkami, w przypadku mieszkań parterowych. Planowany termin oddania mieszkań to IV kwartał 2018 roku. Warto zatem już dziś sprawdzić dostępne lokale na stronie internetowej inwestycji www.dabrowki.com i umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym w biurze sprzedaży Nickel Development, w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 110. Doradcy współpracujący z deweloperem mają doświadczenie w przygotowaniu wniosków MdM i pomogą krok po kroku przejść klientom przez ten skomplikowany proces. Taka pomoc będzie nieoceniona w aktualnych okolicznościach, kiedy trzeba dokumenty przygotować szybko, aby zdążyć z ich złożeniem na 8 kwietnia. To tego dnia zaplanowano start naboru wniosków na nowe środki.

Dobrym pomysłem będzie dokonanie rezerwacji na wybrane mieszkanie, nawet jeśli dopłata uzyskana w programie miałaby wpłynąć do nas w późniejszym terminie. Jesteśmy elastyczni w kwestii ustalania harmonogramu wpłat i pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie klientów w tym zakresie – zapowiada Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.

x

Zobasz także

Innowacyjne osiedla

W których inwestycjach mieszkaniowych deweloperzy oferują niekonwencjonalne rozwiązania i atrakcyjne udogodnienia dla mieszkańców? Które z ...

Ostatnia transza MdM

Wraz z początkiem nowego roku już po raz ostatni zostanie uruchomiana pula dofinansowań dostępna w ...

Pozycja FB ANTCZAK

Działająca od ponad 35 lat firma budowalna FB ANTCZAK umacnia swoją pozycjęb w sektorze generalnego ...

Koszt a cena lokalu

Czy rosnące koszty budowy mieszkań pociągną za sobą podwyżki cen? O ile mogą wzrosnąć stawki ...

Filozofia wynajmu

W odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej, polski rynek mieszkań na wynajem budują przede wszystkim inwestorzy ...