Dom dla wychowanków „Swobody”

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę prac inwestycji przy ulicy Perzyckiej. Choć do zamawiającego wpłynęło aż 9 ofert, tylko dwie z nich mieściły się w kwocie, jaką zarezerwowano na tę inwestycję.

Miasto chce wybudować budynek placówki opiekuńczo-wychowawczej wraz z budynkiem administracyjnym za 4,65 mln złotych. W tej kwocie zmieściły się oferty firm Ciepłownik Ekoinwestycje (blisko 4,5 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. jawna Tadeusz i Artur Michalski (4,56 mln zł).
Ostatecznie PIM wybrały najtańszą ofertę – firmy Ciepłownik Ekoinwestycje. Rozpoczęła się procedura zmierzająca do podpisania umowy z wykonawcą.

Do nowego obiektu trafią wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin Swoboda. – Dla 14 lokatorów nowego budynku mieszkalnego przygotowane zostaną jedno- i dwuosobowe pokoje. Do ich dyspozycji będzie również sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią. W nowym budynku znajdą się także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informują PIM.W budynku administracyjnym zaplanowano gabinety dyrekcji, księgowej czy kadr. Znajdą się tu także gabinety logopedy czy psychologa.Wykonawca będzie mieć rok na przeprowadzenie inwestycji.

x

Zobasz także

MTP sprzedaje działkę

Jak informuje portal  epoznan.pl na terenie należącym do Międzynarodowych Targów Poznańskich położonym pomiędzy ulicami Grunwaldzką, ...

Pakiet dla mobilności

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 na długo, a być może już zawsze zmieni życie miejskie. Rząd ograniczył ...

Jaki ład przestrzenny

We wtorek, 5 kwietnia miejscy radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia Studium ...

UMP nie wyda danych

Treść maila można uznać za próbę wyłudzenia danych osobowych zamieszczonych w spisie wyborców – mieszkańców ...

Na działkę lepiej nie jechać

Na gruncie obowiązującego prawa brak podstaw dla wniosku, aby obowiązywał zakaz przebywania w rodzinnych ogrodach ...