Agrobex 750×200 – czerwiec 2017
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Dom Fiński w Klinach

6 grudnia otwarty zostanie Dom Fiński, który powstaje w Klinach. Na razie będzie to otwarcie dla partnerów całego projektu, ale już od lata 2018 z tego terenu

korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy. W Klinach oprócz Domu Fińskiego powstanie również sauna oraz dom grillowy. Całość będzie wzorowana na istniejącym już takim miejscu na terenie fińskiej gminy Ylivieska, która jest partnerską gminą Czerwonaka.

Dom umiejscowiony został w scenerii fińskiej, w pobliżu lasu. Do jego budowy wykorzystywane są materiały z Finlandii. Ogród, we współpracy z lokalną firmą, zaprojektowała specjalistka z Finlandii, która jednak skorzysta z polskich drzew. Typowo fińska będzie także sauna opalana drewnem.

Dom Fiński będzie domem pokazowym, w którym będzie można zobaczyć fińskie produkty przeznaczone do domu czy ogrodu. A z czasem ma się stać miejscem spotkań biznesowych, edukacyjnych i interkulturalnych. Od stycznia przyszłego roku do końca maja będzie trwał okres testowy Domu Fińskiego i jego zaplecza. W tym czasie będzie już wykorzystywany do różnego rodzaju spotkań, ale tylko przez partnerów, którzy przyczynili się do jego powstania. To będzie czas zbierania doświadczeń i możliwość szukania dalszych pomysłów na odpowiednie wykorzystanie tego miejsca. Po tym czasie nastąpi oficjalne otwarcie dla wszystkich mieszkańców  gminy Czerwonak.

Źródło: UG Czerwonak

 

 

 

 

 

x

Zobasz także

Otwarto komisariat w Dopiewie

Komisariat w Dopiewie, jest trzecim, który w ramach programu modernizacji i budowy przyjętego przez powiat ...

Nowe kontrakty Solarisa

Solaris Bus & Coach S.A., mający swoją siedzibę w Bolechowie w powiecie poznańskim, podpisał umowy ...

Największa inwestycja powiatu

Umowy zostały podpisane. Koszt przebudowy drogi z Kleszczewa do Zalasewa to 24 220 852,45 zł. ...

Nowa hala w Puszczykowie

W Puszczykowie otwarto nową halę widowisko-sportową. – Ten obiekt będzie służył przede wszystkim młodzieży i ...

Integracja Kleszczewa i Poznania

Do integracji komunikacji poznańskiej i kleszczewskiej dojdzie 1 listopada, a projekt pozytywnie zaopiniowali radni z ...