Nickel 750×200 – Botaniczna
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Dom Fiński w Klinach

6 grudnia otwarty zostanie Dom Fiński, który powstaje w Klinach. Na razie będzie to otwarcie dla partnerów całego projektu, ale już od lata 2018 z tego terenu

korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy. W Klinach oprócz Domu Fińskiego powstanie również sauna oraz dom grillowy. Całość będzie wzorowana na istniejącym już takim miejscu na terenie fińskiej gminy Ylivieska, która jest partnerską gminą Czerwonaka.

Dom umiejscowiony został w scenerii fińskiej, w pobliżu lasu. Do jego budowy wykorzystywane są materiały z Finlandii. Ogród, we współpracy z lokalną firmą, zaprojektowała specjalistka z Finlandii, która jednak skorzysta z polskich drzew. Typowo fińska będzie także sauna opalana drewnem.

Dom Fiński będzie domem pokazowym, w którym będzie można zobaczyć fińskie produkty przeznaczone do domu czy ogrodu. A z czasem ma się stać miejscem spotkań biznesowych, edukacyjnych i interkulturalnych. Od stycznia przyszłego roku do końca maja będzie trwał okres testowy Domu Fińskiego i jego zaplecza. W tym czasie będzie już wykorzystywany do różnego rodzaju spotkań, ale tylko przez partnerów, którzy przyczynili się do jego powstania. To będzie czas zbierania doświadczeń i możliwość szukania dalszych pomysłów na odpowiednie wykorzystanie tego miejsca. Po tym czasie nastąpi oficjalne otwarcie dla wszystkich mieszkańców  gminy Czerwonak.

Źródło: UG Czerwonak

 

 

 

 

 

x

Zobasz także

Aplikacje na rewitalizacje

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz ogłasza nabór uzupełniający projektów rewitalizacyjnych zmierzający do aktualizacji Lokalnego Programu ...

Tworzymy ład przestrzenny

Nieomal każda poznańska gmina narzeka na ład przestrzenny, na brzydkie reklamy, które szpecą otoczenie. To ...

Filia skarbówki w Swarzędzu

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, od 15 stycznia 2018 roku, w budynku Urzędu Miasta i Gminy ...

Krosinko rozbudowało szkołę

Po przerwie świątecznej, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku ( koło Mosiny) ...

Granty w Suchym Lesie

Już niedługo w Krainie Trzech Rzek kolejne nabory na granty – dowiedz się więcej na ...