Fotografia wnętrz

Dopłaty na e-auta

W piątek 26 czerwca, od 9 rano ruszyło przyjmowanie wniosków o dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych – poinformował w czwartek wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski. Dodał, że nabór potrwa do 31 lipca lub do wyczerpania środków.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej najwięcej dopłaci do zakupu elektrycznych aut dostawczych (do 70 tys. zł) oraz taksówek (do 25 tys. zł). Maksymalna dopłata dla osoby fizycznej wyniesie 18 750 zł.
Rafał Kręcisz z Departamentu Elektromobilności NFOŚiGW wskazał, że Fundusz ma już doświadczenie z elektromobilnością m.in. w ramach programu wspierającego samorządy inwestujące w ekologiczny transport publiczny.
Celem programu „Zielony samochód” jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza przez wsparcie zakupu pojazdów o napędzie wyłącznie elektrycznym wykorzystywanych do celów prywatnych.
Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

„Polski” elektryk

28 lipca mamy obejrzeć dwa prototypy polskiego samochodu elektrycznego: demonstracyjny hatchbacka i show car SUV-a, ...

Za dwa lata e-Cesna

Elektryczne samochody jeszcze na dobre nie zadomowiły się na naszych drogach, a tymczasem już trwają ...

Co z dopłatami do e-aut

Rząd ociąga się z wprowadzeniem dopłat do zakupów aut elektrycznych. Warto więc rozejrzeć się za ...

Ładne trolejbusy z Solarisa

Dwuprzegubowy trolejbus Trollino 24 otrzymał prestiżową nagrodę Top Design Award, przyznawaną w ramach odbywającego się ...

Włosi projektują nam e-auto

Pierwszy polski samochód elektryczny projektują styliści słynnej włoskiej pracowni Torino Design, konsultantem projektu jest Tadeusz ...