Ładowarki emu.energy

Drewniany wieżowiec

Eiffage rozpoczyna właśnie w centrum Bordeaux budowę oryginalnego kompleksu mieszkaniowo-biurowego o nazwie Hypérion. Najwyższy z trzech budynków będzie drewnianym wieżowcem

Hypérion zostanie realizowany w technologii BIM. Będzie bardzo proekologiczny, co szczególnie widoczne jest w kilku aspektach:

– bardzo odważnie i szeroko wykorzystana będzie tu zieleń – na zewnątrz i wewnątrz realizacji

– wszystkie budynki wchodzące w skład kompleksu Hypérion cechować będzie bardzo wysoka efektywność energetyczna – powyżej obowiązujących obecnie norm.

– to przykład budownictwa nowej generacji, o bardzo niskiej emisji CO2. W szkielecie wieżowca zdecydowano się zastosować drewno, które jest materiałem odnawialnym i emituje 25% mniej CO2 w trakcie realizacji prac konstrukcyjnych w porównaniu do podobnego rozwiązania z betonu.

Wieżowiec Hypérion zaprojektował architekt Jean-Paul Viguier. Prace budowlane mają się zakończyć we wrześniu 2020 r. Lokale wykonane techniką tradycyjną powinny zostać oddane do użytku w styczniu 2021 r. Oddanie do użytku Hypérion Wood Tower zaplanowane zostało na maj 2021 r.

x

Zobasz także

„KONSTYTUCJA” już jest

W weekend na ścianie budynku przy ulicy 27 Grudnia w centrum Poznania wymalowano mural KONSTYTUCJA. ...

Salon Fielmanna na św. Marcinie

Marka Fielmann otworzyła ponownie swój flagowy salon w Poznaniu przy ul. Święty Marcin 69. Lokal ...

W rocznicę „PeWuKi”

W piątek 11 października o godz. 19 w pawilonie nr 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie ...

Będzie Kładka Piastowska

Miasto planuje kolejną przeprawę pieszo-rowerową przez Wartę. Tym razem połączone zostaną Rataje z Wildą, na ...

Pawilony na Świcie jak nowe

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił wyniki postępowania na kompleksowy remont pawilonów przy ul. Świt. Inwestycja ...