Finansowanie pomostowe

Drewniany wieżowiec

Eiffage rozpoczyna właśnie w centrum Bordeaux budowę oryginalnego kompleksu mieszkaniowo-biurowego o nazwie Hypérion. Najwyższy z trzech budynków będzie drewnianym wieżowcem

Hypérion zostanie realizowany w technologii BIM. Będzie bardzo proekologiczny, co szczególnie widoczne jest w kilku aspektach:

– bardzo odważnie i szeroko wykorzystana będzie tu zieleń – na zewnątrz i wewnątrz realizacji

– wszystkie budynki wchodzące w skład kompleksu Hypérion cechować będzie bardzo wysoka efektywność energetyczna – powyżej obowiązujących obecnie norm.

– to przykład budownictwa nowej generacji, o bardzo niskiej emisji CO2. W szkielecie wieżowca zdecydowano się zastosować drewno, które jest materiałem odnawialnym i emituje 25% mniej CO2 w trakcie realizacji prac konstrukcyjnych w porównaniu do podobnego rozwiązania z betonu.

Wieżowiec Hypérion zaprojektował architekt Jean-Paul Viguier. Prace budowlane mają się zakończyć we wrześniu 2020 r. Lokale wykonane techniką tradycyjną powinny zostać oddane do użytku w styczniu 2021 r. Oddanie do użytku Hypérion Wood Tower zaplanowane zostało na maj 2021 r.

x

Zobasz także

Montaż Mostu Lecha

Na stronie epoznan.pl można obejrzeć 9. fotografii, na których utrwalono montaż nowej konstrukcji Mostu Lecha. ...

Kto wybuduje pływalnię?

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały właśnie przetarg dotyczący budowy nowego obiektu na osiedlu Zwycięstwa. Ma on ...

47. sezon Maltanki

Rozpoczął się kolejny sezon Maltanki. Aż do września kolejka będzie kursowała pomiędzy stacją przy rondzie ...

Już można na szage

Łatwe przejście z placu Kolegiackiego na ul. Podgórną i kolejna dostępna dla wszystkich przestrzeń w ...

Trzy parkingi park&ride

Jesienią 2020 r. gotowe mają być trzy nowe parkingi typu park & ride w Poznaniu. ...