Ukraina

Elewacja Calisia One

Calisia One – kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny, powstający w dawnej fabryce fortepianów – pół roku przed końcem prac zdradza pierwsze efekty rewitalizacji.

W ostatnich tygodniach odsłonięto odnowioną elewację, na której zawisły odrestaurowane medaliony. Pokazano też pierwsze fragmenty kamiennej posadzki wewnątrz budynku. Pierwszy obiekt w Kaliszu rewitalizowany w najwyższym rynkowym standardzie ma zostać oddany do użytku w grudniu 2018 roku.

Dawna fabryka fortepianów „Calisia” została kupiona przez firmę FB Antczak w październiku 2015 r. Budynek, o ciekawej architekturze i świetnej lokalizacji w centrum miasta, od lat niszczał w oczach. Lokalny deweloper postanowił przywrócić mu dawny blask i rozbudować, zamieniając obiekt w kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny. W Calisia One będzie działał m.in. pierwszy w okolicy hotel Hampton by Hilton, a część budynku przeznaczono na biura w standardzie klasy A. Dla dewelopera realizacja tej inwestycji to idea, która wykracza poza względy czysto biznesowe:

To w Kaliszu od 37 lat realizujemy najwięcej swoich inwestycji, zarówno w segmencie mieszkaniowym, jak i generalnego wykonawstwa. Zależało nam by nasz najnowszy projekt stanowił dla miasta i lokalnej społeczności swego rodzaju wartość dodaną.

W naszej opinii rewitalizacja jest jednym z trendów, bez którego niemożliwy jest dziś zrównoważony rozwój centrów miast. Trend ten widać dobrze na rynkach europejskich, gdzie modernizowane perełki architektury idealnie uzupełniają ofertę nieruchomości. Chcemy by Calisia One już niedługo stała się jedną z wizytówek miasta. Budynek ma swój niezaprzeczalny potencjał, a my krok po kroku przywracamy mu dawną świetność

Trudna sztuka rewitalizacji

Rewitalizacja zabytków zawsze jest wyzwaniem dla wykonawcy. FB Antczak posiada ten komfort, że jest zarówno inwestorem, jak i generalnym wykonawcą obiektu. Wykorzystuje swoje 37-letnie doświadczenie i pracuje ze sprawdzonym zespołem. To naprawdę wiele ułatwia w przypadku takich realizacji. Wszelkie prace przy budynku 'CALISII’ prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres działań rewitalizacyjnych obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz pieczołowite odtworzenie wielu detali architektonicznych.

Zmiana oblicza zabytkowej części Kalisza powoduje, że możemy sięgać po niecodzienne rozwiązania. Przywracamy świetność symbolowi miasta, jakim jest fabryka „Calisia”’ korzystając z metod zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa. Calisia One to dla nas wyzwanie, ale też ogromne możliwości – komentuje Marcin Antczak.

Kompleks jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out). Na nas jako inwestora, taki model budowy nakłada dużo więcej obowiązków. Budowanie w sposób zrównoważony, z troską o zasoby naturalne to wyzwanie, któremu jednak musi podołać nowoczesny deweloper. Biurowiec, w trakcie procesu certyfikacji, jest oceniany pod kątem wpływu na środowisko naturalne oraz komfortu przyszłego użytkownika. Inwestycja oceniana jest także w kategoriach: zarządzania projektem, prowadzenia procesu budowy czy zużycia energii.

CALISIA ONE

Calisia One to pierwszy obiekt w Kaliszu, który jest rewitalizowany i rozbudowywany, zyskując nowe funkcje w najwyższym rynkowym standardzie. W budynku powstanie m.in. Hotel Hampton by Hilton, który zajmie ok 3000 mkw. powierzchni i będzie dysponował blisko 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

W kompleksie zaprojektowano także kameralny biurowiec. Przestrzeń biurowo-usługowa w standardzie klasy A, zajmie ok. 4000 mkw. Zainteresowanie powierzchnią biurową w Calisa One wykazują te przedsiębiorstwa, których klienci cenią sobie wysoką jakość i prywatność, jak kancelarie prawne, przedstawiciele sektora finansowego oraz firmy doradcze lub specjalistyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x

Zobasz także

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...

Biurowiec akademikiem

Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu, wzniesiony po wojnie jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, zostanie przebudowany. ...