Ukraina

Elite Garbary Residence

Widok na ratusz, albo na katedrę, przeszklony okrągły salon, spa, portiernia i dwukondygnacyjny podziemny parking – takie atrakcje czekają na mieszkańców apartamentowca, który powstaje u zbiegu ulic Garbary i Szyperskiej, 150 m od Starego Rynku. Jak zapowiada inwestor – izraelskie konsorcjum firm A.K.M.M.K Development i HMG – będzie to najbardziej ekskluzywny budynek mieszkalny w Poznaniu. Elit Garbary Residence to obiekt 6-kondygnacyjny, skomponowany z trzech brył powiązanych z głównym wejściem do budynku. Projekt powstał w pracowni Archikwadrat należącej do poznańskiego architekta Pawła Błasińskiego.
– Nie chcieliśmy stawiać „nowego zabytku”. Zależało nam by stworzyć budynek, który z jednej strony będzie pasował do starego otoczenia, a z drugiej był nowoczesny – tłumaczy architekt.
Elewacja budynku to piaskowiec, szkło, drewno i stal nierdzewna, całość jednak jest utrzymana w bardzo eleganckim i tradycyjnym stylu.

<%flashvideo(http://ads.poznanskie-nieruchomosci.pl/flv/Elite_Garbary_Residence.flv)%>

Jak zapewnia inwestor, tak wysokiej klasy apartamentowca w Poznaniu jeszcze nie ma. Klimatyzacja, spa, jaccuzi, recepcja, siłownia czy lounge to tylko niektóre udogodnienia dla przyszłych mieszkańców.
Budynek będzie mieścił 101 apartamentów. Ich powierzchnia wyniesie od 27 do 200 m kw. W podziemiu powstanie dwukondygnacyjny parking dla ok. 100 samochodów. Na parterze usytuowano biura, lokale usługowe, część rekreacyjną (fitness i sauna) oraz portiernię.
Większość pomieszczeń w obrębie jednego mieszkania wydzielona jest jedynie ściankami działowymi. Możliwa jest zatem zmiana podziału przestrzeni oraz łączenie mieszkań na tej samej kondygnacji. Wybrane apartamenty będą posiadały balkony lub tarasy.
Najwyższa kondygnacja zostanie nakryta częściowo dachem mansardowym od strony frontowej oraz dachem płaskim z prostą attyką – od strony wewnętrznych dziedzińców.
Zgodnie z przepisami, budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zostanie zapewniona całodobowa ochrona budynku i monitoring.
Prace budowlane już się rozpoczęły, ich koniec zaplanowano na 30 sierpnia 2009 roku. Szacunkowy koszt budowy to około 60 milionów złotych. Cena metra kwadratowego rozpoczyna się od 12 tys. złotych netto.
Ostateczną cenę ukształtuje jednak rynek, jeśli będzie duży popyt, najbardziej atrakcyjne mieszkania mogą być droższe – mówi Amit Mor, Dyrektor ds. Marketingu.
Jak informuje przedstawiciel konsorcjum, poznańska inwestycja nie będzie jedyną w Polsce. Firma kupuje nowe grunty na terenie całego kraju i w planach ma inwestowanie w nowe projekty.

x

Zobasz także

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do ...