Fińska Aroma Park

Fiński deweloper YIT rozpoczął realizację II etapu inwestycji mieszkaniowej Aroma Park, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce.

Cały projekt, rozłożony na pięć etapów, obejmie budowę 400 mieszkań, a jego najważniejszą częścią jest rewitalizacja historycznej zabudowy gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala.

Generalnym wykonawcą II etapu, podobnie jak I fazy, została spółka UNIBEP S.A., która już rozpoczęła prace na placu budowy. W ramach tej części Aroma Park powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 69 lokali mieszkalnych oraz jeden usługowy. Do dyspozycji mieszkańców będzie również parking podziemny z 89 miejscami postojowymi. Termin realizacji projektu wynosi 16 miesięcy.

– Aroma Park to wcielenie w życie fińskiego sposobu myślenia o domu. Naszym głównym celem jest zaoferowanie mieszkańcom funkcjonalnej przestrzeni do życia, nawiązującej do niesamowitej historii tego miejsca, w spokojnej i zielonej okolicy. Jednym z kluczowych elementów naszego projektu jest troska o środowisko naturalne. Aż 40% terenu inwestycji będzie stanowić zieleń. Dodatkowo, część miejsc postojowych oferowanych naszym klientom zostanie wyposażona w instalacje do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Bazując na naszych doświadczeniach z Nordic Mokotów, wiemy, że to rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością – mówi Dorota Śledyńska, dyrektor sprzedaży YIT w Polsce.

W ramach I etapu firma YIT realizuje jeden nowy budynek z 78 mieszkaniami, który ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2019 roku. Przeprowadziła też rewitalizację pierwszego z czterech zabytkowych budynków historycznego kompleksu gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala – domu portiera. Pozostałe trzy obiekty – budynek główny drożdżowni, magazyn spirytusu oraz willa fabrykancka – zostaną odnowione w IV i V etapie. Rewitalizacja będzie prowadzona we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Projektantem Aroma Park jest pracownia KAPS ARCHITEKCI Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o.

x

Zobasz także

Stolica na niebiesko

Pałac Kultury i Nauki i warszawski most Śląsko-Dąbrowski przez dwie najbliższe noce będą podświetlane na ...

Bydgoski wiadukt na DK nr 5

Zakończyły się prace związane z rozbiórką starego wiaduktu drogowo-kolejowego i budową nowego na wschodniej części ...

Kongres Energetyki Słonecznej

Rozpoczęła się rejestracja na II Kongres Energetyki Słonecznej, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia ...

Suszy już nie unikniemy

Naukowcy ostrzegają przed suszą. Kłopoty z wodą mogą pojawić się już wkrótce. Na terenie województwa ...

Odnowią 150 dworców

PKP przygotowują się do realizacji drugiej edycji programu dworcowego, który obejmie 150 lokalizacji, w których ...