Finansowanie pomostowe

Fińska Aroma Park

Fiński deweloper YIT rozpoczął realizację II etapu inwestycji mieszkaniowej Aroma Park, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce.

Cały projekt, rozłożony na pięć etapów, obejmie budowę 400 mieszkań, a jego najważniejszą częścią jest rewitalizacja historycznej zabudowy gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala.

Generalnym wykonawcą II etapu, podobnie jak I fazy, została spółka UNIBEP S.A., która już rozpoczęła prace na placu budowy. W ramach tej części Aroma Park powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 69 lokali mieszkalnych oraz jeden usługowy. Do dyspozycji mieszkańców będzie również parking podziemny z 89 miejscami postojowymi. Termin realizacji projektu wynosi 16 miesięcy.

– Aroma Park to wcielenie w życie fińskiego sposobu myślenia o domu. Naszym głównym celem jest zaoferowanie mieszkańcom funkcjonalnej przestrzeni do życia, nawiązującej do niesamowitej historii tego miejsca, w spokojnej i zielonej okolicy. Jednym z kluczowych elementów naszego projektu jest troska o środowisko naturalne. Aż 40% terenu inwestycji będzie stanowić zieleń. Dodatkowo, część miejsc postojowych oferowanych naszym klientom zostanie wyposażona w instalacje do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Bazując na naszych doświadczeniach z Nordic Mokotów, wiemy, że to rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością – mówi Dorota Śledyńska, dyrektor sprzedaży YIT w Polsce.

W ramach I etapu firma YIT realizuje jeden nowy budynek z 78 mieszkaniami, który ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2019 roku. Przeprowadziła też rewitalizację pierwszego z czterech zabytkowych budynków historycznego kompleksu gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala – domu portiera. Pozostałe trzy obiekty – budynek główny drożdżowni, magazyn spirytusu oraz willa fabrykancka – zostaną odnowione w IV i V etapie. Rewitalizacja będzie prowadzona we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Projektantem Aroma Park jest pracownia KAPS ARCHITEKCI Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o.

x

Zobasz także

Zielone dachy w Krakowie

Kraków opracowała wstępny projekt wytycznych do tworzenia dachów z wykorzystaniem intensywnej zieleni na budynkach. Na ...

250 ha pod inwestycje

Gorzów Wielkopolski zyskał 250 ha terenów pod inwestycje. To grunty położone w bezpośrednim sąsiedztwie trasy ...

Property Forum 2019

Już w najbliższą środę rozpocznie się największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, czyli ...

Drugie życie d.fabryk

W realizacji najbardziej spektakularnych, wielofunkcyjnych inwestycji, opartych na rewitalizacji dawnych obiektów przemysłowych, wybija się dziś ...

Nowe Kolibki nagrodzone

Ogólnopolski konkursu „Budowa roku”, organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale ...