Firma z Belgii inwestuje

BPI Real Estate Poland oraz Revive chcą połączyć siły na poznańskim rynku nieruchomości. Belgijscy deweloperzy na terenie o powierzchni 5,5 ha zlokalizowanym w centrum Poznania zamierzają zrealizować wieloetapową inwestycję. Projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowo-usługowo-biurowych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych.

29 września br. podpisany został akt notarialny finalizujący zakup działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich za kwotę 114,5 mln zł.
Planowana inwestycja będzie jedną z największych w całym portfolio BPI Real Estate Poland i drugą, po ekologicznym osiedlu Vilda Park, zrealizowaną w Stolicy Wielkopolski.
W celu realizacji wielofunkcyjnej inwestycji na terenie dawnych koszar wojskowych w Poznaniu BPI Real Estate Poland i Revive, belgijskie firmy deweloperskie, zamierzają powołać spółkę joint-venture.

– Poznań jest bardzo ważnym miastem na mapie inwestycji zarówno BPI Real Estate Poland jak i całej naszej grupy – zaznacza Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland. – To właśnie tu na Wildze w tym roku zakończyliśmy realizację ekologicznego osiedla Vilda Park. Był to nasz debiutancki projekt w Poznaniu a jednocześnie 6 z 7 inwestycji realizowanych w Polsce.

Alexandre Huyghe, CEO spółki Revive wskazuje, że koncepcja planowanej inwestycji nawiązuje do misji firmy: tchnąć nowe życie w zaniedbane, niewykorzystywane tereny miejskie.

– W Belgii stopniowo gromadziliśmy doświadczenie w zakresie rewitalizacji projektów takich jak ten, które teraz chcemy wykorzystać w Polsce. Widzimy ogromny potencjał w tym kraju. Planowana inwestycja w Poznaniu nie jest naszym pierwszym projektem realizowanym na polskim rynku nieruchomości. Jesteśmy zaangażowani również w przebudowę Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, w której docelowo powstanie około 3500 mieszkań – mówi Alexandre Huyghe.

Zakupiona działka od Międzynarodowych Targów Poznańskich zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w Poznaniu. Jest to teren położony 2 km od centrum Poznania.

Obecnie mieści się tu parking oraz opuszczone budynki koszar wojskowych. Zgodnie z przyjętym przez Radnych Miasta Poznania we wrześniu 2019 roku, miejscowy plan zagospodarowania terenu zakłada, że mogą tu powstać budynki mieszkalne i usługowe oraz drogi i ciągi pieszo-rowerowe.

Zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w najbliższych latach BPI Real Estate Poland planuje realizację kolejnych inwestycji w Polsce, w tym w Poznaniu. Spółka Revive, wybrała tę lokalizację ze względu na potencjał Poznania, który jest jednym z najciekawszych i mocno rozwijających się rynków nieruchomości mieszkaniowych w Polsce.

Dotychczas w Stolicy Wielkopolski BPI Real Estate Poland zrealizowało inwestycję Vilda Park zlokalizowaną w dzielnicy Wilda w pobliżu rzeki Warty. W bieżącym roku deweloper zakończył budowę w sumie czterech inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, Rezydencja Barska i wolaRE w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku i notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli.

x

Zobasz także

Będą nowe przeprawy

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski zdradza, gdzie w przyszłości planowane są nowe przeprawy przez Wartę ...

Baśniowy Stary Rynek

Poznań znalazł się na liście najbardziej baśniowych miast Europy. Dziennikarze „The Mirror” zwrócili szczególną uwagę ...

Miasto jest wypłacalne

Agencja Fitch Ratings potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi dla Miasta Poznania dla zadłużenia w walucie zagranicznej ...

Nowe parkingi w centrum

Dwa nowe parkingi powstały w centrum Poznania na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking pod Iglicą ...

Pętla przy Unii Lubelskiej

Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii ...