Ukraina

Gdzie budują najwięcej

Wstępne dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że w minionym roku deweloperzy rozpoczęli budowę 166 285 lokali i domów. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jaki udział w tym wyniku miały największe miasta.

Pomimo obserwowanych już od kilku lat tendencji, największe miasta nadal są centrami działalności deweloperów. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili zatem sprawdzić, jaki udział wspomniane ośrodki miejskie miały w łącznym wyniku z 2021 r. Mowa o 166 285 domach i lokalach na sprzedaż lub wynajem, których budowa została rozpoczęta.

Warto podkreślić, że analiza oprócz metropolii obejmuje również mniejsze miasta na prawach powiatu. Część takich miast uzyskała dobre wyniki po porównaniu liczby budowanych mieszkań i liczby mieszkańców.

Zgodnie z najnowszymi danymi GUS-u, w 2021 r. następujące pod względem ogólnej liczby rozpoczętych przez deweloperów mieszkań (lokali i domów) przodowała Warszawa (16977 lokali) przed Krakowem (9803 lokale) i Wrocławiem (8860 lokali). Kolejne pozycje to Lodź (6436), Gdańsk (6133), Poznań (5944), Katowice )4764(, Lublin (4600), Szczecin (3204). Dziesiątkę zamyka Białystok z 2978 lokalami.
Źródło: portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Coraz mniej mieszkań

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział systemowe wsparcie dla osób, które zdecydują się na pomoc uchodźcom. – ...

Urok małego M

Mniejsze mieszkania wracają do łask. To efekt zaostrzania polityki kredytowej banków i coraz wyższych cen ...

Rekordowy rok budowlańców

W 2021 roku oddano w Polsce do użytkowania prawie 235 tys. nowych domów i mieszkań. ...

Łupią bez skrupułów

Stawki maksymalne podatku od nieruchomości w 2022 r. idą w górę. – Niestety, radni wielu ...

Co z cenami mieszkań

Dane z rynku nowych mieszkań wskazują, że ceny w największych miastach w listopadzie szły jeszcze ...