Ukraina

Gminny żłobek w Rogoźnie

Tuż przy rogozińskim jeziorze otwarto pierwszy gminny żłobek w Rogoźnie. W oficjalnej uroczystości wziął udział Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zielona Kraina, taką nazwę otrzymał żłobek, będzie mogła przyjąć 50 dzieci do 3 roku życia. To duże wsparcie dla rodziców mieszkających w blisko 18-tysięcznym mieście.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał na inwestycję 1 849 763,19 zł. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, to ponad połowa kosztu inwestycji. Poza budową i wyposażeniem obiektu środki przekazane przez Samorząd pozwolą na pokrycie kosztów utrzymania placówki przez 19 miesięcy.

– Dla nas, dla Samorządu Województwa zapewnienie opieki nam małymi wielkopolanami i powrót ich rodziców na rynek pracy jest jednym z priorytetów. Gratuluję Romanowi Szuberskiemu, burmistrzowi Rogoźna tak pięknej inwestycji i życzę, aby zarówno maluchy, jak i pracownicy czuli się tu jak w domu. – mówił Jacek Bogusławski przecinając wstęgę.

W trakcie uroczystości odczytano także list od Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, który podpisywał umowę na dofinansowanie projektu.

Dzięki środkom Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ w naszym województwie możemy wspierać rozwój dzieci oraz umożliwić rodzicom godzenie życia zawodowego z prywatnym. Tworzymy miejsca dla dzieci w żłobkach, klubach malucha, czy u dziennych opiekunów. W ramach naszego regionalnego programu na realizację tego wsparcia zaplanowaliśmy prawie 28 mln euro z działań finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podpisano umowy o wartości ponad 143 mln zł. Z tych środków utworzono do tej pory 3 685 miejsc dla dzieci do lat 3 a kolejne miejsca jeszcze powstaną. Liczba osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3 objętych wsparciem w programie wynosi 4 153, w tym osób pracujących – 2 512.

x

Zobasz także

Będą środki na inwestycje?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji ...

Absolutorium dla radnych

Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zatwierdzili w czasie poniedziałkowej sesji sprawozdanie z wykonania budżetu regionu za ...

Trudne rozmowy o klimacie

Podczas  konferencji z cyklu „Wielkopolskie rozmowy o klimacie” na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozmawiano o aspektach ...

Szybciej z Wągrowca do Gołańczy

Władze województwa wielkopolskiego i przedstawiciele spółki PKP PLK podpisali w Poznaniu umowę ws. unijnego dofinansowania ...

Realne wsparcie turystyki

W ramach wsparcia wielkopolskiej turystyki ponad 330 000 zł trafi do organizacji pozarządowych na realizację ...